Rossiyalik sobiq hujumchi Oleg Terexin Grozniy shahrining "Axmat" jamoasiga bosh murabbiy lavozimiga Stanislav Cherchesov tayinlangani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oleg Terexinning aytishicha, "Axmat" futbolchilari avvalgi murabbiy Storojuq kimligini yaxshi bilmagan bo‘lishi mumkin. Chunki murabbiy jamoa oldida obro‘-e’tiborli bo‘lishi zarur.
Stanislav Cherchesov esa futbol olamida yaxshi tanilgan va katta obro‘ga ega. Shu sababli futbolchilar yangi murabbiyga boshqacha munosabatda bo‘lishadi va uning ko‘rsatmalariga qat’iy amal qilishadi.
Ma’lumot uchun, Stanislav Cherchesov 12 yildan keyin yana "Axmat" jamoasiga bosh murabbiy bo‘lib qaytdi. U 2011-2013 yillarda ham ushbu klubda bosh murabbiy sifatida faoliyat yuritgan.
O‘sha davrda jamoa "Terek" nomi bilan tanilgan edi. Stanislav Cherchesovning so‘nggi ishlagan jamoasi Qozog‘iston terma jamoasi bo‘lgan.
U ushbu terma jamoani 2025 yil qishida tark etgan. Shu tariqa, tajribali murabbiy yana Rossiya futboliga qaytdi va "Axmat" jamoasida yangi faoliyatini boshladi.

Черчесов вернулся: «От игроков «Ахмата» новые ожидания
Российский бывший нападающий Олег Терехин высказал мнение о назначении Станислава Черчесова главным тренером команды "Ахмат" из Грозного. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Олега Терехина, футболисты "Ахмата" могли не знать, кто такой предыдущий тренер Сторожук. Поскольку тренер должен иметь авторитет перед командой.
Станислав Черчесов же хорошо известен в футбольном мире и имеет большой авторитет. Поэтому футболисты будут по-другому относиться к новому тренеру и строго выполнять его указания.
Для справки, Станислав Черчесов вернулся в команду "Ахмат" на пост главного тренера спустя 12 лет. Он также работал в этом клубе с 2011 по 2013 годы.
В то время команда была известна под названием "Терек". Последней командой, с которой работал Станислав Черчесов, была сборная Казахстана.
Он покинул эту сборную зимой 2025 года. Таким образом, опытный тренер снова вернулся в российский футбол и начал новую деятельность в команде "Ахмат".