Moskvaning Lokomotiv futbol jamoasi markaziy himoyachisi Lukas Fasson hozirgi vaqtda Braziliyaning eng kuchli klublaridan biriga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sport Express nashri bergan ma’lumotga ko‘ra, Fasson bilan Braziliyaning Flamengo klubi qiziqib, unga bo‘lgan e’tiborini yana qayta tiklagan. Ma’lumot uchun, Fasson Braziliya fuqarosi bo‘lib, Lokomotiv safida legioner hisoblanadi.
Manbaning yozishicha, Yevropaning eng kuchli besh ligasidan ham bir nechta jamoalar futbolchining transferi bo‘yicha ma’lumot so‘ramoqda. Bu esa Fassonning xalqaro maydondagi obro‘sini ko‘rsatadi.
Lukas Fasson Lokomotiv tarkibiga uch yil avval qo‘shilgan. O‘tgan futbol mavsumida u jamoa safida jami 13 ta o‘yinda maydonga tushgan.
Fasson barcha musobaqalarda ishtirok etgan bo‘lsa-da, uning o‘yin amaliyoti cheklangan. Shu sababli, futbolchining faoliyatini boshqa jamoada davom ettirish ehtimoli yuqori baholanmoqda.
Hozircha futbolchining qaysi klubga o‘tishi borasida aniq ma’lumot yo‘q, biroq unga bir nechta kuchli jamoalar tomonidan qiziqish kuchaygan.

Фламенго снова заинтересован в трансфере Лукаса Фассона
Центральный защитник московского Локомотива Лукас Фассон в настоящее время может перейти в один из сильнейших клубов Бразилии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Спорт Экспресс, Фассоном заинтересован бразильский клуб Фламенго, который вновь обратил на него внимание. Для справки, Фассон является гражданином Бразилии и считается легионером в составе Локомотива.
По данным источника, несколько команд из пяти сильнейших лиг Европы также запрашивают информацию о трансфере футболиста. Это свидетельствует о международной репутации Фассона.
Лукас Фассон присоединился к составу Локомотива три года назад. В прошлом футбольном сезоне он выходил на поле в составе команды в 13 матчах.
Хотя Фассон участвовал во всех соревнованиях, его игровая практика была ограниченной. Поэтому вероятность продолжения карьеры футболиста в другой команде оценивается высоко.
Пока нет точной информации о том, в какой клуб может перейти футболист, однако интерес со стороны нескольких сильных команд возрос.