Grigoryan: Rossiya Iordaniya va Qatardan ustun bo‘lishi mumkin
Rossiyalik murabbiy va teleko‘rsatuv sharhlovchisi Aleksandr Grigoryan Rossiya milliy terma jamoasining sentabr oyida bo‘lib o‘tadigan Bet Boom do‘stlik o‘yinlaridagi raqiblari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Rossiya terma jamoasi Iordaniya va Qatar terma jamoalariga qarshi o‘ynaydi. Grigoryanning aytishicha, har ikki raqib ham kuchli jamoalar hisoblanadi.
Biroq u Rossiya terma jamoasi uchun ushbu o‘yinlarda g‘alaba qozonish qiyin bo‘lmasligini ta’kidladi. Uning fikriga ko‘ra, o‘yin sur’ati oshirilganda, raqib jamoalar o‘z o‘yinini yo‘qotadi va Rossiya futbolchilari yuqori tempda o‘ynash borasida yaxshi ko‘nikmaga ega.
Bu esa ularga ustunlik beradi. Ma’lumot uchun, Iordaniya terma jamoasi 2026 yilgi jahon chempionatiga yo‘llanma olgan.
Qatar terma jamoasi esa hali saralashning to‘rtinchi bosqichidan o‘tishi kerak. Agar ular bu bosqichni muvaffaqiyatli yakunlamasa, jahon chempionatiga chiqa olmasligi mumkin.

Григорян: Россия может превзойти Иорданию и Катар
Российский тренер и комментатор Александр Григорян высказал свое мнение о соперниках сборной России в товарищеских матчах Bet Boom, которые пройдут в сентябре. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, сборная России сыграет против сборных Иордании и Катара. Григорян отметил, что обе команды являются сильными.
Однако он подчеркнул, что для сборной России не будет сложно одержать победу в этих матчах. По его мнению, когда темп игры увеличивается, соперники теряют свою игру, и российские футболисты обладают хорошими навыками игры на высоком темпе.
Это даст им преимущество. Для справки, сборная Иордании уже получила путевку на чемпионат мира 2026 года.
Сборной Катара еще предстоит пройти четвертый этап отборочного турнира. Если они не завершат этот этап успешно, они могут не попасть на чемпионат мира.