Barselona futbolchilar ro‘yxatidan o‘tkazilishini kechiktirdi
Barselona futbol klubi futbolchilarni rasmiy ro‘yxatdan o‘tkazish masalasini keyinroq ko‘rib chiqishga qaror qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, klub vakillari bu muammoni kelasi hafta hal etishni rejalashtirmoqda. Jamoa yangi mavsumning birinchi turida, 16 avgust kuni, Malorka klubi bilan uchrashadi.
Hans-Diter Flik boshchiligidagi Barselona ushbu o‘yinga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Klub rahbariyati barcha futbolchilar chempionat boshlanguniga qadar ro‘yxatdan o‘tkazilishiga ishonmoqda.
Ular bu borada ishonch bilan ish olib bormoqda va muxlislarni ham tinchlantirishga harakat qilmoqda. Birinchi rasmiy o‘yin oldidan Barselona jamoasi Italiyaning Komo klubi bilan o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazadi.
Ushbu bahs Joан Gamper kubogi finali doirasida bo‘lib o‘tadi. O‘yin 10 avgust kuni, ya’ni yakshanba kuni tashkil etilishi belgilangan.
Bu uchrashuv yangi mavsum oldidan jamoaning tayyorgarlik darajasini ko‘rsatib beradi. Muxlislar Barselona futbolchilarining yangi tarkibini ko‘rish imkoniga ega bo‘lishadi.

Барселона отложила регистрацию футболистов
Футбольный клуб Барселона решил отложить вопрос официальной регистрации игроков на более поздний срок. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, представители клуба планируют решить эту проблему на следующей неделе. Команда встретится с клубом Мальорка в первом туре нового сезона 16 августа.
Барселона под руководством Ханса-Дитера Флика готовится к этой игре. Руководство клуба уверено, что все игроки будут зарегистрированы до начала чемпионата.
Они уверенно работают в этом направлении и стараются успокоить болельщиков. Перед первым официальным матчем команда Барселона проведет товарищескую встречу с итальянским клубом Комо.
Этот матч пройдет в рамках финала Кубка Жоана Гампера. Игра запланирована на 10 августа, то есть на воскресенье.
Эта встреча продемонстрирует уровень подготовки команды перед новым сезоном. Болельщики получат возможность увидеть новый состав футболистов Барселоны.