Lukaku uchun eng yaxshi namuna — Benzema
Belgiya terma jamoasi va Neapol klubi hujumchisi Romelu Lukaku kimdan o‘rnak olishini aytib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, u uchun eng yaxshi namuna Karim Benzema hisoblanadi. Benzema 34 yoshida "Oltin to‘p" mukofotini qo‘lga kiritgan.
Lukaku har doim oldinga intilish, to‘g‘ri kayfiyatda bo‘lish muhimligini ta’kidlaydi. U bu fikrni mashhur sportchi Lebron Jeyms ham ko‘p aytishini eslatib o‘tdi.
O‘tgan mavsum Italiya chempionatida 32 yoshli Lukaku 36 o‘yinda maydonga tushib, 14 ta gol urdi va 10 ta golga assistentlik qildi. U Neapol jamoasi bilan birga mamlakat chempionligini nishonladi.
Hozirda Lukaku klub bilan 2027 yil yozigacha shartnoma imzolagan. Shu tariqa, u hali bir necha mavsum davomida Neapol sharafini himoya qilishda davom etadi.
Lukaku o‘z faoliyatida doimo yuqori natijalarga intilishini va tajribali futbolchilardan o‘rnak olish muhimligini qayd etdi.

Лучший пример для Лукаку — Бензема
Нападающий сборной Бельгии и клуба Наполи Ромелу Лукаку рассказал, от кого он берет пример. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, для него лучшим примером является Карим Бензема. Бензема получил награду "Золотой мяч" в 34 года.
Лукаку всегда подчеркивает важность стремления вперед и правильного настроения. Он также отметил, что эту мысль часто повторяет знаменитый спортсмен Леброн Джеймс.
В прошлом сезоне в чемпионате Италии 32-летний Лукаку провел на поле 36 матчей, забил 14 голов и сделал 10 голевых передач. Он отпраздновал чемпионство страны вместе с командой Наполи.
В настоящее время Лукаку подписал контракт с клубом до лета 2027 года. Таким образом, он продолжит защищать честь Наполи еще несколько сезонов.
Лукаку отметил, что всегда стремится к высоким результатам и важно брать пример с опытных футболистов.