Cherchesov qo‘l ostida “Axmat” eng yaxshi o‘yinini ko‘rsatadi
Braziliyalik futbolchi Pedro hozirda Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasida o‘ynaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Oliy liga to‘rtinchi turi doirasida Grozniy shahri vakillari "Axmat" jamoasiga qarshi bo‘ladigan uchrashuv oldidan ommaviy axborot vositalari vakillari bilan suhbatlashdi. Pedroning aytishicha, Grozniyda o‘yin o‘tkazish juda qiyin.
Jamoa g‘alaba qozonishi uchun maksimal darajada kuch va harakat talab qilinadi. U, shuningdek, "Axmat" jamoasining yangi bosh murabbiyi qo‘l ostida futbolchilar o‘zlarining eng yaxshi o‘yinini ko‘rsatishga harakat qilishlarini ta’kidladi.
Ma’lumot uchun, Grozniy jamoasiga yaqinda yangi bosh murabbiy tayinlandi. Bu lavozimga rossiyalik mutaxassis Stanislav Cherchesov tayinlandi va u uch yillik mehnat shartnomasini imzoladi.
"Axmat" va "Zenit" o‘rtasidagi navbatdagi uchrashuv Grozniy shahridagi stadionda shanba kuni, 9 avgust sanasida bo‘lib o‘tadi. Mazkur o‘yin Oliy liga doirasida muhim ahamiyatga ega bo‘lib, har ikki jamoa uchun ham muhim sinov bo‘ladi.

Черчесов под руководством показывает "Ахмат" лучшую игру
Бразильский футболист Педро в настоящее время играет за команду «Зенит» из Санкт-Петербурга. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он пообщался с представителями СМИ перед матчем против команды «Ахмат» из Грозного в рамках четвертого тура Высшей лиги. По словам Педро, играть в Грозном очень сложно.
Для победы команде требуется максимальная сила и усилия. Он также отметил, что под руководством нового главного тренера команда «Ахмат» старается показать свою лучшую игру.
Для справки, недавно в команду Грозного был назначен новый главный тренер. На эту должность назначен российский специалист Станислав Черчесов, который подписал трехлетний трудовой контракт.
Следующий матч между «Ахматом» и «Зенитом» пройдет в субботу, 9 августа, на стадионе в Грозном. Этот матч имеет важное значение в рамках Высшей лиги и станет важным испытанием для обеих команд.