CSKA jamoasining bosh murabbiyi Fabio Chelestini jamoadagi murakkab vaziyat haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiy so‘zlariga ko‘ra, hozirda jamoani tark etgan futbolchilar sababli ayrim qiyinchiliklar yuzaga kelgan. Shunga qaramay, jamoa yaxshi natijalar ko‘rsatmoqda.
Chelestinining aytishicha, hozirgi tarkib bilan imkon qadar yaxshi o‘yin namoyish etilyapti va klub jamoani kuchaytirish ustida ish olib bormoqda. Ayni paytda CSKA Rossiya Premyer-ligasining so‘nggi uch turida besh ochko jamg‘ardi.
Chelestini boshchiligidagi jamoa “Axmat” ustidan 2:1 hisobida g‘alaba qozondi, “Orenburg” va “Zenit” bilan esa durang o‘ynadi. Hozirda CSKA o‘z maydonida “Rubin”ga qarshi o‘yinga tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Ushbu uchrashuv shanba kuni, 9-avgustda bo‘lib o‘tadi. Eslatib o‘tamiz, Fabio Chelestini iyun oyida CSKA bosh murabbiyi etib tayinlangan edi.
Jamoa murakkab sharoitda ham o‘z oldiga qo‘yilgan vazifalarni bajarishga harakat qilmoqda va natijalar shuni ko‘rsatmoqda. Klub rahbariyati va murabbiylar shtabi jamoaning o‘yinini yanada yaxshilash uchun izlanishda davom etmoqda.

Chelestini: В составе ЦСКА проблемы, но результаты все равно хорошие
Главный тренер команды ЦСКА Фабио Челестини высказал свое мнение о сложной ситуации в команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам тренера, в настоящее время возникли некоторые трудности из-за игроков, покинувших команду. Тем не менее, команда показывает хорошие результаты.
Челестини отметил, что с текущим составом демонстрируется максимально возможная хорошая игра, и клуб работает над усилением команды. В настоящее время ЦСКА набрал пять очков в последних трех турах Российской Премьер-лиги.
Команда под руководством Челестини одержала победу над "Ахматом" со счетом 2:1, а с "Оренбургом" и "Зенитом" сыграла вничью. В настоящее время ЦСКА готовится к игре против "Рубина" на своем поле.
Этот матч состоится в субботу, 9 августа. Напоминаем, что Фабио Челестини был назначен главным тренером ЦСКА в июне.
Команда старается выполнять поставленные задачи даже в сложных условиях, и результаты это подтверждают. Руководство клуба и тренерский штаб продолжают искать пути для улучшения игры команды.