KDV Tomsk Anri Vladivostokni yirik hisobda mag‘lub etdi
1/256 bosqichdagi Kubok bahslarida Vladivostokning "Anri" jamoasi va Tomskning KDV jamoasi uchrashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv davomida mehmonlar ustunlik qilib, asosiy xavfli vaziyatlarni aynan ular yaratdi. Birinchi bo‘limda Oleg Leonov raqib jarima maydonida Aleksandr Korotaevning aniq uzatmasidan so‘ng to‘pga zarba berdi, biroq darvozabon to‘pni qaytardi.
Korotaev o‘ng qanotdan aut tashlab, Denis Stepanenko to‘pni yumshoq tarzda Leonovga uzatdi, u esa bosh bilan darvozaga zarba yo‘lladi, biroq to‘p nishonga yetib bormadi. 40-daqiqada Sergey Kositsin chap qanotdan pastdan uzatma berdi, Korotaev to‘pni o‘tkazib yubordi va Stepanenko jarima maydonidan tashqaridan zarba berib, hisobni ochdi – 0:1.
Ikkinchi bo‘limda Stepanenko yana jarima maydoni chizig‘idan zarba berdi, biroq to‘p nishonga yetib bormadi. KDV futbolchilari yana bir marta raqib jarima maydonida hujum uyushtirdi va zaxiradan maydonga tushgan Nikita Simdyankin chap qanotdan to‘pni uzoq burchakka yo‘llab, hisobni 0:2 ko‘rinishiga olib keldi.
59-daqiqada Korotaev Antonn Kilinga aniq pas berdi, u esa darvozabonni aldab, Daniil Kondrakovga uzatma berdi va Kondrakov bo‘sh darvozani ishg‘ol qildi – 0:3. Simdyankin yana bir bor jarima maydoni chizig‘idan zarba berdi, biroq to‘p darvoza to‘riga yetib bormadi.
Korotaev qarshi hujumda raqib jarima maydonidan zarba berdi, to‘p ustunga tegdi, Kondrakov esa bosh bilan darvozabon qo‘liga to‘pni yo‘lladi. 73-daqiqada Simdyankin chap qanotdan Daniil Bolshunovga pas berdi, u esa uzatma qilib, Dmitriy Starodub qisqa masofadan to‘pni darvozaga kiritdi – 0:4.
Uchrashuvda yana bir necha xavfli vaziyatlar yuzaga keldi, biroq hisob o‘zgarmadi. KDVning navbatdagi raqibi "Dinamo" Vladivostok jamoasi bo‘ladi.
O‘yin protokoli: Anri (Vladivostok) – 0:4 – KDV (Tomsk) Gollar: 40-daqiqa – Stepanenko, 49-daqiqa – Simdyankin, 59-daqiqa – Kondrakov, 73-daqiqa – Starodub. Uchrashuvda ishtirok etgan futbolchilar va zaxiradagi o‘yinchilar ro‘yxati mavjud.

KDV Томск крупно победил Владивосток
В 1/256 финала Кубка встретились команда "Анри" из Владивостока и команда КДВ из Томска. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В ходе встречи гости доминировали, именно они создали основные опасные моменты. В первом тайме Олег Леонов после точной передачи Александра Коротаева в штрафной площади соперника нанес удар по мячу, но вратарь отбил мяч.
Коротаев с правого фланга выбросил аут, Денис Степаненко мягко передал мяч Леонову, который головой пробил по воротам, но мяч не достиг цели. На 40-й минуте Сергей Косицын с левого фланга сделал низкий пас, Коротаев пропустил мяч, и Степаненко, ударив снаружи штрафной, открыл счет – 0:1.
Во втором тайме Степаненко снова пробил с линии штрафной, но мяч не попал в цель. Игроки КДВ снова организовали атаку в штрафной соперника, и вышедший на замену Никита Симдянкин с левого фланга отправил мяч в дальний угол, увеличив счет до 0:2.
На 59-й минуте Коротаев точно пасовал Антону Килингу, который обманул вратаря и сделал передачу Данилу Кондракову, а Кондраков забил в пустые ворота – 0:3. Симдянкин снова пробил с линии штрафной, но мяч не достиг ворот.
Коротаев в контратаке пробил из штрафной соперника, мяч попал в перекладину, а Кондраков головой отправил мяч в руки вратаря. На 73-й минуте Симдянкин с левого фланга передал мяч Данилу Болшунову, который сделал передачу Дмитрию Стародубу, и тот забил с близкого расстояния – 0:4.
В матче возникло еще несколько опасных моментов, но счет не изменился. Следующим соперником КДВ станет команда "Динамо" Владивосток.
Протокол игры: Анри (Владивосток) – 0:4 – КДВ (Томск) Голы: 40-я минута – Степаненко, 49-я минута – Симдянкин, 59-я минута – Кондраков, 73-я минута – Стародуб. Список игроков, участвовавших в матче и запасных, имеется.