Spartak muvaffaqiyati uchun sovuqqonlik yetishmayapti
Rossiyalik futbol murabbiyi va mutaxassisi Sergey Tashuyevning fikricha, Moskvaning Spartak jamoasida muammo asosan o‘yin vaqtida zaxira o‘rindig‘idan chiqqan hissiyotlar bilan bog‘liq. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, o‘yin davomida zaxira o‘rindig‘ida haddan tashqari ko‘p hissiyotlar namoyon bo‘ladi. Bu holat futbolchilarning maydondagi harakatlariga ham ta’sir ko‘rsatadi.
O‘yinchilar kurashga, g‘alabaga va to‘pni raqibdan olib qo‘yishga juda kuchli ishtiyoq bilan kirishadilar. Bunday vaziyatda futbolchi haqiqiy kurashchi bo‘lishi kerak, lekin shu bilan birga o‘zini bosib, sovuqqonlikni ham saqlashi muhim.
Eslatib o‘tamiz, Spartak yangi mavsumning dastlabki uchta turida atigi to‘rt ochko to‘pladi. Bu natija jamoa uchun kutilgan darajada emas.
Navbatdagi turda Spartak safarda Moskvaning Lokomotiv jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Hozirda Lokomotiv Rossiya chempionatida yagona jamoa bo‘lib, to‘liq uch turda ham g‘alaba qozondi va to‘qqiz ochko to‘pladi.
Bu natija ularga musobaqaning yuqori pog‘onasida bo‘lish imkonini berdi. Spartak esa, o‘z o‘yinini yaxshilashi uchun hissiyotlarni boshqarish va sovuqqonlik bilan harakat qilish zarurligini tushunishi lozim.

Спартаку не хватает хладнокровия для успеха
По мнению российского футбольного тренера и эксперта Сергея Ташуева, проблема московского Спартака в основном связана с эмоциями, возникающими во время игры на скамейке запасных. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он утверждает, что во время игры на скамейке запасных проявляется чрезмерное количество эмоций. Эта ситуация также влияет на действия футболистов на поле.
Игроки с большим энтузиазмом вступают в борьбу, стремятся к победе и отбирают мяч у соперника. В такой ситуации футболист должен быть настоящим борцом, но при этом важно сохранять самообладание и хладнокровие.
Напоминаем, что Спартак набрал всего четыре очка в первых трех турах нового сезона. Этот результат не соответствует ожиданиям команды.
В следующем туре Спартак сыграет на выезде против московского Локомотива. В настоящее время Локомотив является единственной командой в российском чемпионате, которая выиграла все три тура и набрала девять очков.
Этот результат позволил им занять высокие позиции в турнире. Спартаку же необходимо понять, что для улучшения своей игры нужно управлять эмоциями и действовать хладнокровно.