Jemaletdinov hali klub topgani yo‘q, agent izlanmoqda
Rossiyalik futbolchi Rifat Jemaletdinovning agenti Vladimir Kuzmichev o‘z mijozining kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, hozirda Jemaletdinov uchun yangi klub izlanmoqda, biroq hozircha bundan ortiq ma’lumot bera olmaydi. Eslatib o‘tamiz, Rifat Jemaletdinov o‘tgan mavsum yakunlangach, hech bir jamoaga a’zo emas.
Avvalroq u Moskvaning CSKA jamoasida, yaxshi tanish murabbiy Marko Nikolich qo‘l ostida o‘ynagan. Yoz oylarida futbolchini Turkiyaning ayrim klublari bilan bog‘lashgan edi.
Bundan tashqari, Jemaletdinov o‘z faoliyati davomida Qozonning Rubin va Moskvaning Lokomotiv jamoalarida ham to‘p surgan. Agentning ta’kidlashicha, Jemaletdinovning Turkiya chempionatiga moslashishi oson bo‘ladi.
U ilgari xalqaro tajribaga ega bo‘lgani va turli jamoalarda o‘ynagani sababli yangi muhitga tez kirishib keta oladi. Hozirda futbolchining agenti uning faoliyatini davom ettirishi uchun eng yaxshi imkoniyatlarni ko‘rib chiqmoqda.

Джемалетдинов пока не нашел клуб, агент ищет
Агент российского футболиста Рифата Джемалетдинова Владимир Кузьмичев высказал мнение о будущем своего клиента. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в настоящее время для Джемалетдинова ищется новый клуб, однако пока он не может предоставить больше информации. Напомним, что Рифат Джемалетдинов после окончания прошлого сезона не является членом ни одной команды.
Ранее он играл в московском ЦСКА под руководством хорошо знакомого тренера Марко Николича. Летом футболиста связывали с несколькими клубами Турции.
Кроме того, Джемалетдинов также выступал за казанский Рубин и московский Локомотив в течение своей карьеры. Агент подчеркивает, что Джемалетдинову будет легко адаптироваться к чемпионату Турции.
Ранее он имел международный опыт и играл в различных командах, поэтому сможет быстро войти в новую среду. В настоящее время агент футболиста рассматривает лучшие возможности для продолжения его карьеры.