Bu haqda uning murabbiylik sohasidagi hamkasbi Igor Kolyvanov o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Kolyvanovning aytishicha, hozirda "Axmat" jamoasi murakkab ahvolda.
Chempionat boshida jamoa ketma-ket uchta o‘yinda mag‘lub bo‘lgan. Shunga qaramay, Stanislav Cherchesovda jamoani qayta tiklash uchun yetarlicha vaqt bor.
Grozniy jamoasi barcha raqiblar bilan, faqat "Zenit" bilan emas, boshqa jamoalarga qarshi ham o‘ynashi kerak bo‘ladi. Hozircha "Axmat" yangi mavsumni muvaffaqiyatsiz boshladi.
Klub jami to‘rt marta mag‘lubiyatga uchradi – uchtasi Rossiya Premyer-ligasida, bittasi esa Rossiya Kubogida qayd etilgan. Ushbu natijalar Aleksandr Storojuk boshchiligida erishilgan.
Endilikda, 9-avgust kuni Stanislav Cherchesov "Axmat"ga qaytgandan so‘ng ilk bor jamoani maydonga boshlab chiqadi. Ushbu bahsda Grozniy jamoasining raqibi Sankt-Peterburgning "Zenit" klubi bo‘ladi va o‘yin "Axmat Arena" stadionida o‘tkaziladi.

Черчесов стал главным тренером "Ахмата", болельщики в ожидании
В среду официально назначен главным тренером футбольной команды "Ахмат" из Грозного Станислав Черчесов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом поделился своим мнением его коллега в тренерской сфере Игорь Колыванов. По словам Колыванова, в настоящее время команда "Ахмат" находится в сложной ситуации.
В начале чемпионата команда потерпела три подряд поражения. Тем не менее, у Станислава Черчесова есть достаточно времени, чтобы восстановить команду.
Команда из Грозного должна будет играть со всеми соперниками, не только с "Зенитом", но и с другими командами. Пока "Ахмат" неудачно начал новый сезон.
Клуб потерпел в общей сложности четыре поражения – три из них в Российской Премьер-лиге, одно – в Кубке России. Эти результаты были достигнуты под руководством Александра Сторожука.
Теперь, 9 августа, Станислав Черчесов впервые выведет "Ахмат" на поле после своего возвращения. В этом матче соперником грозненской команды станет клуб "Зенит" из Санкт-Петербурга, а игра пройдет на стадионе "Ахмат Арена".