Stankovich kelajagi “Spartak”ning navbatdagi o‘yinlariga bog‘liq
Sport sharhlovchisi va mutaxassisi Konstantin Genich poytaxtning “Spartak” jamoasi oldida turgan muhim uchrashuvlar haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, ushbu o‘yinlar jamoa bosh murabbiyi Deyan Stankovich uchun hal qiluvchi ahamiyatga ega bo‘ladi. Genichning so‘zlariga ko‘ra, “Spartak” Moskva “Lokomotiv” jamoasiga qarshi o‘yinda qanday natija ko‘rsatishidan qat’i nazar, bosh murabbiy lavozimidan ozod etilmaydi.
Biroq u Stankovich uchun keyingi uchta chempionat uchrashuvi ayni paytda bosh murabbiy kelajagini belgilab berishi mumkinligini ta’kidladi. Ma’lumot uchun, Stankovich boshchiligidagi “Spartak” joriy mavsum Rossiya oliy ligasining dastlabki uch turida bor-yo‘g‘i to‘rt ochko to‘pladi.
Jamoa birinchi turda “Dinamo” (Mahachqala) ustidan 1:0 hisobida g‘alaba qozondi, ikkinchi turda “Baltika”ga 0:3 hisobida yutqazdi, uchinchi turda esa “Akron” bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi. To‘rtinchi turda “Spartak” mehmonda Moskvaning “Lokomotiv” jamoasi bilan bahs olib boradi.

Будущее Станковича зависит от следующих игр "Спартака"
Спортивный комментатор и эксперт Константин Генич высказал свое мнение о важных встречах, которые стоят перед командой «Спартак» из столицы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что эти игры будут иметь решающее значение для главного тренера Деяна Станковича. По словам Генича, независимо от того, какой результат покажет «Спартак» в игре против московского «Локомотива», главный тренер не будет освобожден от должности.
Однако он подчеркнул, что для Станковича следующие три чемпионатные встречи могут в данный момент определить его будущее как главного тренера. Для справки, под руководством Станковича «Спартак» в текущем сезоне набрал всего четыре очка в первых трех турах Российской Премьер-Лиги.
Команда в первом туре одержала победу над «Динамо» (Махачкала) со счетом 1:0, во втором туре проиграла «Балтике» со счетом 0:3, а в третьем туре сыграла вничью с «Акроном» 1:1. В четвертом туре «Спартак» на выезде встретится с московским «Локомотивом».
Результаты этих встреч ожидается, что окажут серьезное влияние на дальнейшую деятельность главного тренера команды.