Keyn va Koman gollari “Tottenhem”ni yirik mag‘lubiyatga uchratdi
Yevropaning nufuzli futbol klublari yangi mavsumga tayyorgarlik bosqichining so‘nggi bosqichiga yetib keldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Myunxen shahrida o‘tkazilgan o‘rtoqlik uchrashuvida “Bavariya” va “Tottenhem” jamoalari maydonga tushdi. “Bavariya” bosh murabbiyi Vensan Kompani jamoasi raqib darvozasiga javobsiz to‘rt gol urdi va 4:0 hisobida g‘alaba qozondi.
Gollar mualliflari Garri Keyn, Kingsli Koman, Lennart Karl va Yona Kusi-Asare bo‘ldi. Garri Keyn o‘zining sobiq jamoasi darvozasiga gol urganidan so‘ng bayram qilmaganini ta’kidlash joiz.
U bir necha daqiqadan so‘ng penalti tepishda muvaffaqiyatga erisha olmadi. “Bavariya” uchun yangi mavsum 16-avgust kuni Germaniya Superkubogi doirasida “Shtutgart”ga qarshi o‘yin bilan boshlanadi.
“Tottenhem” esa 13-avgust kuni Yevropa Superkubogi bahsida “PSJ” jamoasiga qarshi o‘ynaydi. Uchrashuv protokoli quyidagicha: “Bavariya” – “Tottenhem” 4:0.
Gollar: 12-daqiqada Garri Keyn, 61-daqiqada Kingsli Koman, 75-daqiqada Lennart Karl va 80-daqiqada Yona Kusi-Asare tomonidan kiritildi. “Bavariya” safida Neuyer, Stanishich, Upamekano, Ta, Laymer, Kimmix, Goretska, Dias, Olise, Koman va Keyn asosiy tarkibda maydonga tushdi.
Ikkinchi bo‘limda bir qator futbolchilar zaxiradan maydonga tushirildi. “Tottenhem” tarkibida esa Vikario, Spens, Van de Ven, Romero, Porro, Palinya, Bentankur, Sarr, Kudus, Jonson va Risharlison asosiy tarkibda harakat qildi.

Голы Кейна и Комана привели к крупному поражению "Тоттенхэма"
Престижные футбольные клубы Европы подошли к завершающему этапу подготовки к новому сезону. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В товарищеском матче, который прошел в Мюнхене, встретились команды «Бавария» и «Тоттенхэм». Команда главного тренера «Баварии» Венсана Компани забила четыре безответных гола в ворота соперника и одержала победу со счетом 4:0.
Авторами голов стали Гарри Кейн, Кингсли Коман, Леннарт Карл и Йона Куси-Асаре. Стоит отметить, что Гарри Кейн не праздновал гол, забитый в ворота своей бывшей команды.
Через несколько минут он не смог реализовать пенальти. Новый сезон для «Баварии» начнется 16 августа матчем против «Штутгарта» в рамках Суперкубка Германии.
«Тоттенхэм» же сыграет 13 августа в матче за Суперкубок Европы против команды «ПСЖ». Протокол встречи следующий: «Бавария» – «Тоттенхэм» 4:0.
Голы: на 12-й минуте Гарри Кейн, на 61-й минуте Кингсли Коман, на 75-й минуте Леннарт Карл и на 80-й минуте Йона Куси-Асаре. В составе «Баварии» на поле вышли Нойер, Станишич, Упамекано, Та, Лаймер, Киммих, Гнабри, Диас, Олисе, Коман и Кейн.
Во втором тайме на поле вышло несколько футболистов из запаса. В составе «Тоттенхэма» в основном составе действовали Викайо, Спенс, Ван де Вен, Ромеро, Порро, Палинья, Бентанкур, Сарр, Кудус, Джонсон и Ришарлисон.