Jemaletdinov turk klublari bilan muzokara olib bormoqda
Vladimir Kuzmichev, sobiq CSKA futbolchisi Rifat Jemaletdinovning agenti, o‘z mijozining kelajagi borasida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, hozirda muzokaralar olib borilmoqda. Rifatga bir taklif bo‘lgan, biroq bu taklif Jemaletdinovning o‘zini qoniqtirmagan.
Shu sababli, ish davom etmoqda va hozirda turk klublari bilan hamkorlik qilinmoqda, dedi Kuzmichev Sport-Ekspress nashriga bergan intervyusida. Agentning ta’kidlashicha, Rossiya klublaridan Jemaletdinovga takliflar kelmagan.
O‘tgan mavsum 28 yoshli futbolchi CSKA safida o‘ynadi. U jami 29 o‘yinda maydonga tushib, ikki marta gol urdi va to‘rt bor jamoadoshlariga golli uzatma berdi.
Hozirda Jemaletdinov erkin agent hisoblanadi va yangi jamoa izlashda davom etmoqda. Uning kelajakdagi faoliyati qaysi klubda davom etishi hozircha aniqlanmagan.

Джемалетдинов ведет переговоры с турецкими клубами
Владимир Кузьмичев, агент бывшего футболиста ЦСКА Рифата Джемалетдинова, высказал мнение о будущем своего клиента. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в настоящее время ведутся переговоры. Для Рифата поступило одно предложение, однако оно не удовлетворило самого Джемалетдинова.
Поэтому работа продолжается, и сейчас идет сотрудничество с турецкими клубами, сказал Кузьмичев в интервью изданию Спорт-Экспресс. Агент отметил, что от российских клубов предложения для Джемалетдинова не поступали.
В прошлом сезоне 28-летний футболист играл за ЦСКА. Он вышел на поле в 29 матчах, забил два гола и сделал четыре голевых передачи своим партнерам.
В настоящее время Джемалетдинов является свободным агентом и продолжает искать новую команду. Его будущее в каком клубе продолжится пока не определено.
Для агента и футболиста самым важным вопросом является поиск достойных условий и достижение соглашения.