Rossiya Eron va Boliviya bilan o‘yinlari FIFA reytingiga kiritiladi
2024-yil oktyabr oyida Rossiya terma jamoasi o‘z maydonida ikki do‘stlik uchrashuvi o‘tkazadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinlar Eron va Boliviya terma jamoalariga qarshi bo‘lib o‘tadi. Rossiya futbol ittifoqi axborot xizmati ma’lumotiga ko‘ra, bu uchrashuvlarning natijalari FIFA reytingi uchun hisobga olinadi.
Shu sababli, har bir o‘yinda faqat oltita o‘yinchini almashtirishga ruxsat beriladi. Rossiya terma jamoasi Eron bilan 10-oktyabr kuni Volgograd shahrida, Boliviya bilan esa 14-oktyabr kuni Moskva shahrida bellashadi.
Bu o‘yinlarning o‘tkazilish vaqti va joyi rasmiy tarzda tasdiqlangan. Shuningdek, Rossiya terma jamoasining navbatdagi yig‘ini sentyabr oyiga rejalashtirilgan.
Mazkur yig‘in doirasida terma jamoa 4-sentyabr kuni o‘z maydonida Iordaniya, 7-sentyabr kuni esa safarda Qatar terma jamoasi bilan o‘ynaydi. Ushbu uchrashuvlar ham xalqaro do‘stlik o‘yinlari sifatida o‘tkaziladi.
Barcha o‘yinlar jamoa uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, futbolchilarning xalqaro tajribasini oshirishga xizmat qiladi.

Россия матчи с Ираном и Боливией будут включены в рейтинг ФИФА
В октябре 2024 года сборная России проведет два товарищеских матча на своем поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эти игры состоятся против сборных Ирана и Боливии. По информации пресс-службы Российского футбольного союза, результаты этих встреч будут учитываться в рейтинге ФИФА.
По этой причине в каждом матче разрешается заменить только шесть игроков. Сборная России сыграет с Ираном 10 октября в Волгограде, а с Боливией — 14 октября в Москве.
Время и место проведения этих игр официально подтверждены. Также следующий сбор сборной России запланирован на сентябрь.
В рамках этого сбора сборная 4 сентября на своем поле сыграет с Иорданией, а 7 сентября в гостях с командой Катара. Эти встречи также будут проведены как международные товарищеские игры.
Все игры имеют важное значение для команды и способствуют повышению международного опыта футболистов.