Rossiya terma jamoasi oktabrda Boliviya va Eron bilan o‘ynaydi
Rossiya terma jamoasining oktabr oyida BetBoom do‘stlik uchrashuvida qaysi jamoa bilan o‘ynashi ma’lum bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Milliy jamoaning rasmiy axborot kanalida xabar qilinishicha, 14-oktabr kuni Valeriy Karpin boshchiligidagi Rossiya terma jamoasi Boliviya terma jamoasiga qarshi nazorat uchrashuvini o‘tkazadi. Ushbu o‘yin Moskva shahridagi “Dinamo” stadionida bo‘lib o‘tadi.
Uchrashuv boshlanish vaqti keyinroq e’lon qilinadi. Ta’kidlash joizki, Rossiya terma jamoasi ilgari hech qachon Boliviya bilan o‘yin o‘tkazmagan.
Hozirda Boliviya terma jamoasi FIFA reytingida 78-o‘rinda turibdi. Shuningdek, 10-oktabr kuni Rossiya terma jamoasi Eron jamoasiga qarshi do‘stlik uchrashuvi ham o‘tkazishi ma’lum qilindi.
Ushbu bellashuv Volgograd shahrida bo‘lib o‘tadi. Rossiya terma jamoasi uchun ushbu o‘yinlar xalqaro tajriba orttirish va jamoaning o‘yinini sinovdan o‘tkazish uchun muhim ahamiyatga ega.

Сборная России сыграет с Боливией и Ираном в октябре
Стало известно, с какой командой сборная России сыграет в октябре на дружеском матче BetBoom. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Как сообщается в официальном канале национальной команды, 14 октября под руководством Валерия Карпина сборная России проведет контрольный матч против сборной Боливии. Игра пройдет на стадионе "Динамо" в Москве.
Время начала встречи будет объявлено позже. Стоит отметить, что сборная России никогда ранее не играла с Боливией.
В настоящее время сборная Боливии занимает 78-е место в рейтинге FIFA. Также стало известно, что 10 октября сборная России проведет дружеский матч против команды Ирана.
Это противостояние пройдет в Волгограде. Для сборной России эти игры имеют важное значение для получения международного опыта и проверки игры команды.