Poytaxtning "Dinamo" jamoasi sobiq darvozaboni Gennadiy Tumilovich Moskva klubining bosh murabbiyi lavozimida ishlayotgan Valeriy Karpin faoliyati haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tumilovichning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi kunda mazkur jamoa ko‘rsatgan o‘yin natijalari avvalgi bosh murabbiy Marchel Lichka davridagi natijalar bilan solishtirib bo‘lmaydi. Uning aytishicha, eng katta farq o‘yin sifati borasida ko‘zga tashlanadi.
Shunga qaramay, Tumilovich Karpinning jamoani qayta qurishda muvaffaqiyatga erishishiga ishonadi. Sababi, jamoa tarkibida hali ham malakali futbolchilar bor.
Ma’lumot uchun, Valeriy Karpin iyun oyida "Dinamo" klubi bosh murabbiyi etib tayinlangan. Undan avval bu lavozimda Marchel Lichka ishlagan, u esa 2025 yil may oyida ishdan bo‘shatilgan edi.
Ayni paytda, chempionatning to‘rtinchi turi oldidan Karpin boshchiligidagi "Dinamo" jamoasi to‘rt ochko bilan o‘ninchi o‘rinni egallab turibdi. Jamoa navbatdagi o‘yinini yakshanba kuni "Sochi" klubiga qarshi o‘tkazishga tayyorgarlik ko‘rmoqda.

Тумилович: Карпин способен восстановить "Динамо"
Бывший вратарь московского клуба "Динамо" Геннадий Тумилович высказал свое мнение о деятельности Валерия Карпина, который занимает пост главного тренера клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Тумиловича, на сегодняшний день результаты игры этой команды невозможно сравнить с результатами предыдущего главного тренера Марчела Лички. По его словам, самое большое различие заметно в качестве игры.
Тем не менее, Тумилович верит, что Карпин сможет добиться успеха в восстановлении команды. Причина в том, что в составе команды все еще есть квалифицированные футболисты.
Для справки, Валерий Карпин был назначен главным тренером клуба "Динамо" в июне. До него эту должность занимал Марчел Личка, который был уволен в мае 2025 года.
В настоящее время, перед четвертым туром чемпионата, команда "Динамо" под руководством Карпина занимает десятое место с четырьмя очками. Команда готовится к следующей игре против клуба "Сочи", которая состоится в воскресенье.