Masalitin Rossiyani Eronga qarshi favorit deb atadi
Moskvaning CSKA klubi faxriysi Valeriy Masalitin Rossiya terma jamoasi va Eron terma jamoasi o‘rtasidagi o‘rtoqlik uchrashuvida aynan Rossiya terma jamoasi asosiy favorit ekanini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Valeriy Masalitinning so‘zlariga ko‘ra, har bir jamoada imkoniyat mavjud. Faqat hakamning so‘nggi hushtagi yangraganidan keyin imkoniyatlar tugaydi.
O‘yin davom etayotgan paytda har bir jamoa g‘alaba qozonishi mumkin. Biroq, bu bahsda Rossiya terma jamoasi ustunlikka ega, deb hisoblaydi u.
Eslatib o‘tamiz, Rossiya va Eron terma jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv 10-oktabr kuni Volgograd shahrida bo‘lib o‘tadi. Bu haqda rasmiy ma’lumot joriy haftaning juma kuni e’lon qilindi.
Ma’lumot uchun, Eron terma jamoasi Osiyo Futbol Konfederatsiyasining kuchli jamoalaridan biri hisoblanadi. Ular 2026-yil futbol bo‘yicha jahon chempionatiga yo‘llanmani allaqachon qo‘lga kiritgan.
Shu bois, bu o‘yin har ikkala jamoa uchun ham muhim ahamiyatga ega bo‘ladi. O‘yin natijasi futbol ishqibozlari uchun qiziq bo‘lishi kutilmoqda.

Масалитин назвал Россию фаворитом против Ирана
Почетный президент московского клуба ЦСКА Валерий Масалитин подчеркнул, что сборная России является основным фаворитом в товарищеском матче против сборной Ирана. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Валерия Масалитина, у каждой команды есть шансы. Однако возможности заканчиваются только после последнего свистка судьи.
Во время игры каждая команда может одержать победу. Тем не менее, он считает, что в этом поединке сборная России имеет преимущество.
Напоминаем, что встреча между сборными России и Ирана состоится 10 октября в Волгограде. Официальная информация была опубликована в пятницу текущей недели.
Для справки, сборная Ирана считается одной из сильнейших команд Азиатской футбольной конфедерации. Они уже получили путевку на чемпионат мира по футболу 2026 года.
Поэтому эта игра будет иметь важное значение для обеих команд. Ожидается, что результат матча будет интересен футбольным болельщикам.