Gavrilov Spartakdan chiroyli o‘yin va yuqori natija kutmoqda
Moskva Spartak jamoasining faxriy futbolchisi Yuriy Gavrilov o‘zining sobiq jamoasi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Spartak jamoasi o‘ziga xos, an’anaviy uslubda o‘ynashini, futbolchilar maydonda bir-birini yaxshi tushunishini va tomoshabinlarni chiroyli o‘yin hamda muvofiqlashtirilgan hujumlar bilan xursand qilishini istaydi. Yuriy Gavrilovning so‘zlariga ko‘ra, u Spartak jamoasining chempionlik uchun kurashayotgan jamoalar safida bo‘lishini ham xohlaydi.
U, ayniqsa, mavsum yakuniga bir tur qolganida Spartak yuqori o‘rinlar uchun bahslashayotganini ko‘rishni istashini ta’kidladi. Ma’lumot uchun, Spartak so‘nggi marta Rossiya chempioni unvonini 2017 yilda qo‘lga kiritgan.
O‘sha paytda jamoani italiyalik murabbiy Massimo Carrera boshqargan edi. Hozirda Spartak Rossiya chempionati turnir jadvalida o‘n birinchi o‘rinda bormoqda va uchta o‘yinda to‘rt ochko jamg‘argan.
Yuriy Gavrilov Spartak jamoasidan yuqori natijalar kutayotganini va muxlislar ularning o‘yinidan mamnun bo‘lishini tiladi.

Гаврилов ожидает красивую игру и высокий результат от Спартака
Почетный футболист московского Спартака Юрий Гаврилов высказал свои мысли о своей бывшей команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда Спартак играет в уникальном, традиционном стиле, футболисты хорошо понимают друг друга на поле и хотят радовать зрителей красивой игрой и скоординированными атаками. По словам Юрия Гаврилова, он также хочет, чтобы команда Спартак была среди команд, борющихся за чемпионство.
Он особенно подчеркнул, что хочет видеть Спартак в борьбе за высокие места, особенно когда до конца сезона остается один тур. Для справки, Спартак в последний раз завоевывал титул чемпиона России в 2017 году.
В то время команду возглавлял итальянский тренер Массимо Каррера. В настоящее время Спартак занимает одиннадцатое место в турнирной таблице чемпионата России и набрал четыре очка в трех играх.
Юрий Гаврилов ожидает высоких результатов от команды Спартак и надеется, что болельщики будут довольны их игрой.