O‘zbekiston milliy terma jamoasi Qirg‘izistonga qarshi qanday libosda o‘ynaydi?
Ertaga O‘zbekiston milliy terma jamoasi 2026 yilgi Jahon chempionati saralash bosqichi doirasida Qirg‘iz Respublikasiga qarshi muhim o‘yin o‘tkazadi. Bugun ushbu bahs oldidan jamoalar rasmiylari ishtirokida rasmiy uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida Osiyo futbol konfederatsiyasi (OFK) tomonidan o‘yinga oid bir qator masalalar muhokama qilindi. Xususan, marketing, tibbiyot va xavfsizlik yo‘nalishlari bo‘yicha rasmiy shaxslarga zaruriy tushuntirish va eslatmalar berildi.
O‘yindagi liboslar
Milliy jamoamiz ushbu bahsda an’anaviy oq libosda harakat qilishi ma’lum bo‘ldi. Shuningdek, terma jamoamizning darvozaboni yashil libosda maydonga tushadi. Qirg‘iz Respublikasi terma jamoasi esa qizil rangdagi sport formasida o‘ynaydi.
Mazkur bahs saralash bosqichidagi muhim uchrashuvlardan biri hisoblanib, har ikki jamoa uchun juda katta ahamiyatga ega. O‘zbekiston milliy jamoasi muxlislari ushbu uchrashuvni katta intizorlik bilan kutishmoqda va jamoamizga g‘alaba tilamoqdalar.

Какой форме будет играть национальная сборная Узбекистана против Кыргызстана?
Завтра национальная сборная Узбекистана проведет важный матч против Кыргызской Республики в рамках отборочного этапа чемпионата мира 2026 года. Сегодня перед этой игрой состоялась официальная встреча с участием представителей команд.
В ходе встречи были обсуждены ряд вопросов, связанных с игрой, со стороны Азиатской футбольной конфедерации (АФК). В частности, официальным лицам были даны необходимые разъяснения и напоминания по вопросам маркетинга, медицины и безопасности.
Форма на игре
Наш национальный состав будет играть в традиционной белой форме. Также вратарь нашей сборной выйдет на поле в зеленой форме. Сборная Кыргызской Республики будет играть в спортивной форме красного цвета.
Этот матч является одним из важных встреч в отборочном этапе и имеет большое значение для обеих команд. Болельщики национальной сборной Узбекистана с нетерпением ждут этой встречи и желают нашей команде победы.