O‘FA prezidenti Bahodir Qurbonov muhim uchrashuvlardan oldin milliy jamoa bilan uchrashdi
Jahon chempionati uchinchi saralash bosqichi muhim o‘yinlari oldidan O‘FA prezidenti Bahodir Qurbonov milliy jamoa bilan uchrashib omad tiladi.
O‘zbekiston milliy terma jamoasi 2026-yilgi Jahon chempionatining uchinchi saralash bosqichi doirasida 20 mart kuni Qirg‘iz Respublikasi, 25 mart kuni Eron bilan o‘ynaydi. Bugun O‘zbekiston futbol assotsiatsiyasi prezidenti Bahodir Qurbonov mas’uliyatli o‘yinlar oldidan milliy terma jamoa a’zolari bilan uchrashdi va ushbu bosqich ahamiyati, xalqimizning azaliy orzusi bo‘lmish Mundial yo‘llanmasini qo‘lga kiritish orqali muxlislarni xursand qilish muhimligi haqida to‘xtaldi. Bosh murabbiy Timur Kapadzening rejalari tinglandi.
Futbolimiz rahbari shuningdek, futbolchilar bilan suhbatda ijobiy natijalarga erishish uchun O‘FA tomonidan barcha zarur sharoitlar taqdim etilishini ma’lum qildi. O‘z o‘rnida jamoamizning bir qator yetakchi futbolchilari o‘z fikrlarini bildirib o‘tishdi. Tibbiy shtab va jamoaga aloqador barcha mutaxassislarga tegishli ko‘rsatmalar berildi. Bahodir Nizomovich bo‘lajak uchrashuvlarda jamoamizga omad tiladi.

Президент ОФА Баходир Курбонов встретился с национальной командой перед важными встречами
Перед важными играми третьего отборочного этапа чемпионата мира президент УФА Баходир Курбонов встретился с национальной командой и пожелал удачи.
Национальная сборная Узбекистана в рамках третьего отборочного этапа чемпионата мира 2026 года сыграет 20 марта с Кыргызской Республикой и 25 марта с Ираном. Сегодня президент футбольной ассоциации Узбекистана Баходир Курбонов встретился с членами национальной сборной перед ответственными играми и остановился на важности этого этапа, подчеркивая значимость получения путевки на Mundial, что принесет радость нашим болельщикам. Были выслушаны планы главного тренера Тимура Кападзе.
Руководитель нашего футбола также сообщил в разговоре с игроками, что УФА предоставит все необходимые условия для достижения положительных результатов. В свою очередь, ряд ведущих футболистов нашей команды высказали свои мнения. Были даны соответствующие указания медицинскому штабу и всем специалистам, связанным с командой. Баходир Низомович пожелал удачи нашей команде в предстоящих встречах.