CSKA Villian Rosha transferi uchun asosiy to‘lovni oldi
Moskvaning CSKA futbol klubi braziliyalik himoyachi Villian Roshaning "Al Jazira" jamoasiga o‘tishi uchun deyarli barcha pul kompensatsiyasini oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda klub vakili Kirill Breydo ma’lum qildi. Uning so‘zlariga ko‘ra, to‘lovlarning aksariyati CSKA hisobiga o‘tkazilgan.
Faqatgina kichik bir qismi qolgan va bu masala bir-ikki kun ichida hal qilinishi kutilmoqda. Avvalroq, Villian Roshaning transferi "Al Jazira" klubiga besh million yevroga tushishi haqida xabar berilgan edi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, 30 yoshli braziliyalik futbolchi Rossiya Premyer-ligasining yangi mavsumida ikki o‘yinda maydonga tushdi va ushbu uchrashuvlarning birida sariq kartochka oldi. CSKA klubi vakili barcha moliyaviy masalalar tez orada to‘liq yechimini topishini ta’kidladi.
Shu bilan birga, futbolchi yangi jamoasida faoliyatini davom ettirish uchun barcha huquqiy va moliyaviy shartlar bajarilmoqda. Bu transfer ikki klub o‘rtasidagi hamkorlikni yanada mustahkamlashi kutilmoqda.

CSKA Виллиан Роша трансфера для основного платежа получил
Футбольный клуб ЦСКА из Москвы получил почти всю денежную компенсацию за переход бразильского защитника Виллиана Роши в команду "Аль Джазира". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил представитель клуба Кирилл Брейдо. По его словам, большая часть платежей была переведена на счет ЦСКА.
Осталась лишь небольшая часть, и этот вопрос ожидается будет решен в течение одного-двух дней. Ранее сообщалось, что трансфер Виллиана Роши в клуб "Аль Джазира" обойдется в пять миллионов евро.
Согласно данным, 30-летний бразильский футболист вышел на поле в двух матчах нового сезона Российской Премьер-Лиги и в одном из этих матчей получил желтую карточку. Представитель клуба ЦСКА отметил, что все финансовые вопросы вскоре будут полностью решены.
В то же время все правовые и финансовые условия для продолжения карьеры футболиста в новой команде выполняются. Ожидается, что этот трансфер еще больше укрепит сотрудничество между двумя клубами.