CSKA Rosha o‘rniga uch himoyachi bilan muzokara qilmoqda
Moskvaning CSKA futbol klubi braziliyalik futbolchi Villian Rosha o‘rniga yangi markaziy himoyachi izlamoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub vakili Kirill Breydoning ma’lum qilishicha, hozirda ushbu pozitsiya uchun uch nafar nomzod bilan muzokaralar olib borilmoqda. Yaqin kunlarda bu borada aniq qaror qabul qilinishi kutilmoqda.
Avvalroq, CSKA Villian Rosha transferidan besh million yevro miqdorida daromad olgani haqida xabar berilgan edi. Rosha o‘z faoliyatini endilikda Birlashgan Arab Amirliklarining “Al Jazira” jamoasida davom ettiradi.
Villian Rosha 2022 yil kuzidan buyon CSKA safida harakat qilgan. U klub tarkibida jami 106 o‘yinda maydonga tushib, yetti bor raqib darvozasini ishg‘ol qilgan va to‘qqizta golli uzatmani amalga oshirgan.
Uning xizmatlari klub uchun muhim ahamiyat kasb etgan. Hozirda CSKA Rosha o‘rnini munosib futbolchi bilan to‘ldirish ustida ish olib bormoqda.

ЦСКА ведет переговоры с тремя защитниками вместо Роши
Футбольный клуб ЦСКА из Москвы ищет нового центрального защитника на место бразильского футболиста Виллиана Роши. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам представителя клуба Кирилла Брейдона, в настоящее время ведутся переговоры с тремя кандидатами на эту позицию. В ближайшие дни ожидается принятие конкретного решения по этому вопросу.
Ранее сообщалось, что ЦСКА получил доход в размере пяти миллионов евро от трансфера Виллиана Роши. Роша продолжит свою карьеру в команде Объединенных Арабских Эмиратов "Аль Джазира".
Виллиан Роша выступал за ЦСКА с осени 2022 года. Он провел в составе клуба 106 матчей, забил семь голов и сделал девять голевых передач.
Его услуги имели важное значение для клуба. В настоящее время ЦСКА работает над тем, чтобы заменить Рошу достойным футболистом.