Montes: Spartak ustidan g‘alabaga jamoaviy kuch sabab bo‘ldi
"Lokomotiv" futbol jamoasi himoyachisi Sesar Montes "Evro-Futbol.Ru" internet nashriga bergan intervyusida "Spartak" ustidan qozonilgan g‘alaba haqida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, jamoa g‘alaba uchun katta kuch sarfladi va har bir o‘yinchi o‘z hissasini qo‘shdi. Montesning ta’kidlashicha, ular kimga qarshi maydonga tushayotganini yaxshi bilgan va bu raqib bilan uchrashuv doimo muhim ahamiyatga ega.
Derbilarda g‘alaba qozonish alohida quvonch bag‘ishlaydi. Montesdan "Lokomotiv" uzoq muddat peshqadamlikni saqlab qola oladimi degan savolga, chempionat oldinda hali uzoq davom etishini, jamoani oldinda katta ishlar kutayotganini aytdi.
Uning fikricha, erishilgan natijalarga tayanib, mehnatni kamaytirish yoki o‘z ustida ishlashni to‘xtatish mumkin emas. Jamoa intizomli tarzda harakat qilishda davom etishi va jamoaviy ruhni saqlashi lozim.
Shuningdek, Montesdan jamoa futbolchisi Aleksey Batrakovni Yevropaning mashhur futbolchilari bilan taqqoslash so‘ralganda, u Batrakovni hech kim bilan solishtirmasligini bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Aleksey hozirda jamoaning muhim a’zosi hisoblanadi va u kelgusida ham muvaffaqiyatlarga erishishini tiladi.

Montes: Победа над Спартаком была вызвана командной силой
"Локомотив" футбольной команды защитник Сесар Монтес в интервью интернет-изданию "Евро-Футбол.Ру" поделился своими мыслями о победе над "Спартаком". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда приложила большие усилия для победы, и каждый игрок внес свой вклад. Монтес отметил, что они хорошо знали, против кого выходят на поле, и встреча с этим соперником всегда имеет большое значение.
Победа в дерби приносит особую радость. На вопрос о том, сможет ли "Локомотив" сохранить лидерство на длительный срок, Монтес ответил, что чемпионат впереди еще долго, и команду ждут большие дела.
По его мнению, основываясь на достигнутых результатах, нельзя снижать трудозатраты или прекращать работать над собой. Команда должна продолжать действовать дисциплинированно и сохранять командный дух.
Также, когда Монтеса спросили о сравнении игрока команды Алексея Батракова с известными европейскими футболистами, он заявил, что не будет сравнивать Батракова ни с кем. По его словам, Алексей в настоящее время является важным членом команды, и он желает ему успехов в будущем.