Genich "Axmat"ning "Zenit" ustidan g‘alabasiga baho berdi
Mashhur futbol sharhlovchisi Konstantin Genich Greznening "Axmat" jamoasi Sankt-Peterburgning "Zenit" klubini minimal hisobda mag‘lub etganiga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya Premyer-ligasining to‘rtinchi turida bo‘lib o‘tgan uchrashuvda Stanislav Cherchesov boshchiligidagi "Axmat" jamoasi 1:0 hisobida g‘alaba qozondi. Konstantin Genich o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasida "Salamich yaxshi o‘ynadi" deya fikr qoldirdi.
Bu g‘alaba "Axmat" uchun yangi mavsumdagi ilk muvaffaqiyat bo‘ldi. Bungacha Greznening ushbu jamoasi ketma-ket uchta mag‘lubiyatga uchragan edi.
Hozirgi vaqtda Cherchesov shogirdlari jami uch ochko to‘plagan va Rossiya Premyer-ligasi turnir jadvalida 12-o‘rinni egallab turibdi. Jamoaning keyingi o‘yinlarda qanday natija ko‘rsatishi futbol muxlislari uchun qiziq bo‘lib qolmoqda.
"Axmat" o‘z o‘yinini yaxshilashga harakat qilmoqda va navbatdagi uchrashuvlarda ham g‘alaba qozonishni maqsad qilgan.

Генич оценил победу "Ахмата" над "Зенитом"
Известный футбольный комментатор Константин Генич высказал свое мнение о победе грозненского "Ахмата" над санкт-петербургским "Зенитом" с минимальным счетом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче четвертого тура Российской Премьер-Лиги команда "Ахмат" под руководством Станислава Черчесова одержала победу со счетом 1:0. Константин Генич на своей странице в социальных сетях отметил: "Саламич хорошо сыграл".
Эта победа стала первой для "Ахмата" в новом сезоне. Ранее грозненская команда потерпела три подряд поражения.
На данный момент подопечные Черчесова набрали в общей сложности три очка и занимают 12-е место в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги. Какой результат покажет команда в следующих матчах, остается интересным для футбольных болельщиков.