Samorodov “Axmat”ning “Zenit” ustidan g‘alabasini sharhladi
Grozniy shahri vakili bo‘lgan "Axmat" futbol klubi vingeri Maksim Samorodov Rossiya chempionati to‘rtinchi turida Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasiga qarshi o‘tkazilgan uchrashuvdan so‘ng o‘z taassurotlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda Stanislav Cherchesov boshchiligidagi "Axmat" jamoasi 1:0 hisobida g‘alaba qozondi. Futbolchining so‘zlariga ko‘ra, g‘alabadan keyin faqat ijobiy his-tuyg‘ular paydo bo‘lgan.
Samorodovning aytishicha, kuchli raqib ustidan qozonilgan g‘alaba har doim quvonchli bo‘ladi va bu natija jamoaning mehnati samarasidir. Mazkur uchrashuv natijasida "Axmat" yangi mavsumda ilk ochkolarini qo‘lga kiritdi.
Cherchesov jamoasi musobaqa jadvalida 12-o‘ringa ko‘tarildi. Navbatdagi turda Grozniy jamoasi Samaraga yo‘l olib, "Krylya Sovetov" jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Mazkur o‘yin jamoa uchun navbatdagi sinov bo‘lishi kutilmoqda. "Axmat" futbolchilari va murabbiylar shtabi oldinda turgan uchrashuvlarga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda.

Самородов прокомментировал победу "Ахмата" над "Зенитом"
Вингер футбольного клуба «Ахмат», представляющего город Грозный, Максим Самородов поделился своими впечатлениями после матча против команды «Зенит» из Санкт-Петербурга в четвертом туре чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче команда «Ахмат» под руководством Станислава Черчесова одержала победу со счетом 1:0. По словам футболиста, после победы возникли только положительные эмоции.
По словам Самородова, победа над сильным соперником всегда радует, и этот результат является плодом труда команды. Благодаря этому матчу «Ахмат» заработал свои первые очки в новом сезоне.
Команда Черчесова поднялась на 12-е место в турнирной таблице. В следующем туре грозненская команда отправится в Самару, где встретится с командой «Крылья Советов».
Эта игра ожидается как очередное испытание для команды. Футболисты «Ахмата» и тренерский штаб серьезно готовятся к предстоящим матчам.