Agent: Batrakov uchun eng yaxshi murabbiy Gvardiola
Agent Vladimir Kuzmichev, «Lokomotiv» jamoasining hujumkor yarim himoyachisi Aleksey Batrakov bilan ishlaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U futbolchining kelajagi haqida o‘z fikrini bildirdi. Kuzmichevning aytishicha, Batrakov uchun Ispaniya chempionati mos keladi.
Shuningdek, u Aleksey uchun eng yaxshi murabbiy sifatida Xosep Gvardiolani ko‘rsatdi. Kuzmichevning so‘zlariga ko‘ra, Batrakovning o‘yin uslubi ispan futboli uchun qulay.
Ispaniyada bu uslubda o‘ynaydigan klublar ko‘p. Kuzmichev, shuningdek, Gvardiola Batrakovning kuchli tomonlarini to‘liq ochib bera olishini ta’kidladi.
Hozirda Gvardiola Angliyaning «Manchester Siti» jamoasida bosh murabbiy bo‘lib ishlamoqda. O‘tgan shanba kuni Aleksey Batrakov «Lokomotiv» va «Spartak» o‘rtasidagi derbida uchta gol urdi.
Bu natija bilan Mikhail Galaktionov boshchiligidagi «Lokomotiv» jamoasi 4:2 hisobida g‘alaba qozondi. Shuningdek, Transfermarkt portali mutaxassislari 20 yoshli Batrakovning transfer qiymatini 12 million yevro deb baholamoqda.
Batrakovning so‘nggi o‘yinlardagi yaxshi natijalari uning bozor bahosiga ham ijobiy ta’sir qilmoqda. Yaqin kelajakda futbolchining faoliyatida yangi bosqich boshlanishi mumkin.

Агент: Лучший тренер для Батракова - Гвардиола
Агент Владимир Кузьмичев работает с атакующим полузащитником «Локомотива» Алексеем Батраковым. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал свое мнение о будущем футболиста. По словам Кузьмичева, для Батракова подходит чемпионат Испании.
Также он назвал Хосепа Гвардиолу лучшим тренером для Алексея. По словам Кузьмичева, стиль игры Батракова удобен для испанского футбола.
В Испании много клубов, которые играют в этом стиле. Кузьмичев также отметил, что Гвардиола сможет полностью раскрыть сильные стороны Батракова.
В настоящее время Гвардиола работает главным тренером английского «Манчестер Сити». В прошлую субботу Алексей Батраков забил три гола в дерби между «Локомотивом» и «Спартаком».
С этим результатом команда «Локомотив» под руководством Михаила Галaktionova одержала победу со счетом 4:2. Также специалисты портала Transfermarkt оценивают трансферную стоимость 20-летнего Батракова в 12 миллионов евро.
Хорошие результаты Батракова в последних играх положительно влияют на его рыночную стоимость. В ближайшем будущем в карьере футболиста может начаться новый этап.