Dmitriev: Spartak har o‘yinda g‘alaba qozona oladi
"Spartak" hujumchisi Igor Dmitriev jamoaning hozirgi holatini yaxshilash uchun imkoniyatlari bor yoki yo‘qligi haqidagi savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yangi Rossiya Premyer-ligasi mavsumining dastlabki to‘rt uchrashuvida "qizil-oq"lar faqat bir marta g‘alaba qozondi. Hozirda Dejan Stankovich boshchiligidagi "Spartak" jamoasi to‘rt ochko jamg‘argan holda turnir jadvalida 11-o‘rinni egallab turibdi.
Igor Dmitrievning ta’kidlashicha, jamoa oldidagi asosiy vazifa har bir navbatdagi o‘yinda g‘alaba qozonishdir. Unga ko‘ra, "Spartak" bunga qodir va bu jamoa kuchidan kelib chiqadi.
U o‘z intervyusida har bir bellashuvda maksimal natijaga erishish uchun harakat qilish lozimligini alohida ta’kidladi. 12-avgust kuni "Spartak" Rossiya Kubogi doirasida Maxachqal’aning "Dinamo" jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
16-avgustda esa ular Rossiya Premyer-ligasi doirasida "Zenit"ga qarshi o‘ynaydi. Har ikkala uchrashuv Moskva shahridagi "Lukoyl Arena" stadionida bo‘lib o‘tadi.

Дмитриев: Спартак может победить в каждой игре
"Спартак" нападающий Игорь Дмитриев ответил на вопрос о том, есть ли у команды возможности улучшить свое текущее положение. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первых четырех матчах нового сезона Российской Премьер-лиги "красно-белые" одержали лишь одну победу. В настоящее время команда "Спартак" под руководством Деяна Станковича занимает 11-е место в турнирной таблице, набрав четыре очка.
Игорь Дмитриев подчеркнул, что основной задачей команды является победа в каждом следующем матче. По его словам, "Спартак" способен на это, и это исходит из силы команды.
Он отдельно отметил, что необходимо стремиться к максимальному результату в каждом соревновании. 12 августа "Спартак" выйдет на поле против махачкалинского "Динамо" в рамках Кубка России.
16 августа они сыграют против "Зенита" в рамках Российской Премьер-лиги. Оба матча пройдут на стадионе "Лукойл Арена" в Москве.
У команды впереди важные игры, и они стремятся показать хороший результат.
В Английской Премьер-лиге борьба за чемпионство становится всё более напряжённой. Об этом сообщает Zamin.uz. Нападающий команды «Манчестер Сити» Эрлинг Холанд также высказался по этому поводу. По