Batrakovning xet-trigi “Lokomotiv” g‘alabasiga sabab bo‘ldi
“Lokomotiv” futbol klubining sobiq prezidenti Ilya Gerkusning fikriga ko‘ra, “Lokomotiv” klubi “Spartak” ustidan qozonilgan g‘alabaga futbolchi Aleksey Batrakovning individual harakatlari sababli erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Moskva derbisida “Lokomotiv” jamoasining yarim himoyachisi Aleksey Batrakov uchta gol urib, xet-trik qayd etdi. Ilya Gerkusning so‘zlariga ko‘ra, bunday yutuqqa faqat bir sababni ko‘rsatish to‘g‘ri bo‘lmasligi mumkin, biroq Batrakovning o‘yinini alohida ta’kidlash kerak.
U o‘z fikrida Batrakovni juda kuchli futbolchi, haqiqiy yulduz deb atadi. Gerkusning aytishicha, bunday darajadagi futbolchilar Rossiyada anchadan beri bo‘lmagan.
U, shuningdek, Batrakov uchun bu Rossiyadagi so‘nggi mavsum bo‘lishi mumkinligini, hatto bu oylar uning mamlakatdagi oxirgi o‘yinlari bo‘lishi ehtimolini ham bildirdi. Mutaxassisning qayd etishicha, Rossiya Premyer ligasida Batrakovdan tashqari, yana bir iqtidorli futbolchi sifatida Xvicha Kvaratsxeliya ko‘rsatilishi mumkin.

Хет-трик Батракова стал причиной победы "Локомотива"
По мнению бывшего президента футбольного клуба «Локомотив» Ильи Геркуса, клуб «Локомотив» добился победы над «Спартаком» благодаря индивидуальным действиям футболиста Алексея Батракова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В московском дерби полузащитник команды «Локомотив» Алексей Батраков забил три гола и зафиксировал хет-трик. По словам Ильи Геркуса, было бы неправильно указывать только одну причину такого достижения, однако игру Батракова следует выделить.
Он в своем мнении назвал Батракова очень сильным футболистом, настоящей звездой. По словам Геркуса, таких футболистов такого уровня в России не было давно.
Он также отметил, что для Батракова это может быть последний сезон в России, даже существует вероятность, что эти месяцы могут быть его последними играми в стране. По словам специалиста, в Российской Премьер-лиге, помимо Батракова, можно выделить еще одного талантливого футболиста — Хвичу Кварацхелию.
В настоящее время он выступает за команду «ПСЖ». Алексей Батраков с начала текущего сезона стал автором семи голов.