Masalitin: CSKA hujumdagi o‘yinidan mamnunman
Sobiq futbolchi Valeriy Masalitin Moskvaning CSKA jamoasi va “Rubin” o‘rtasidagi uchrashuv haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionatining to‘rtinchi turi doirasida o‘tgan ushbu o‘yinda CSKA jamoasi yirik hisobda g‘alaba qozondi. Uchrashuv 5:1 hisobida yakunlandi va bu natija “armiyachilar” uchun muhim ahamiyat kasb etdi.
Valeriy Masalitinning ta’kidlashicha, CSKA hujumda juda yaxshi o‘yin ko‘rsatdi. Jamoa oson va ishonchli harakat qildi, ko‘plab hujumlar yaratildi va ular samarali yakunlandi.
Ekspertning so‘zlariga ko‘ra, eng muhim jihat ham aynan yaratilgan vaziyatlarning golga aylantirilganidir. Shu bilan birga, himoya chizig‘idagi o‘yin hali ham mukammal emasligi qayd etildi.
Ushbu g‘alabadan so‘ng CSKA jamoasi musobaqa jadvalida uchinchi o‘ringa ko‘tarildi. Jamoa bosh murabbiyi Fabio Chelestini boshchiligida turnirni sakkiz ochko bilan boshladi.

Масалитин: Я доволен игрой ЦСКА в атаке
Бывший футболист Валерий Масалитин высказал свое мнение о матче между московским ЦСКА и «Рубином». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В рамках четвертого тура чемпионата России прошел этот матч, в котором команда ЦСКА одержала крупную победу. Встреча завершилась со счетом 5:1, и этот результат имеет важное значение для «армейцев».
По словам Валерия Масалитина, ЦСКА показал очень хорошую игру в атаке. Команда действовала легко и уверенно, создав множество атак, которые были эффективно завершены.
По словам эксперта, самым важным аспектом является именно преобразование созданных моментов в голы. В то же время было отмечено, что игра в защитной линии все еще не идеальна.
После этой победы команда ЦСКА поднялась на третье место в турнирной таблице. Под руководством главного тренера Фабио Челестини команда начала турнир с восьми очков.