Rossiya oliy futbol ligasida bu mavsumdagi birinchi murabbiy almashinuvi “Axmat” jamoasida yuz berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unda Aleksandr Storojuk o‘rniga Stanislav Cherchesov bosh murabbiy etib tayinlandi. Mashhur sharhlovchi Konstantin Genichning fikricha, navbatdagi murabbiy o‘zgarishi “Sochi” klubida bo‘lishi mumkin.
Konstantin Genich o‘zining ijtimoiy tarmoqdagi sahifasida “Nimadir menga Morenoning Rossiya chempionatidagi so‘nggi o‘yini bo‘lishini aytyapti”, deb yozdi. U postiga “Sochi” futbolchisi Kirill Zaikaning o‘yindan keyingi intervyusini ham ilova qilgan.
Unda futbolchi “Eng oddiysi – futbol o‘ynash ham qo‘limizdan kelmayapti”, deya ta’kidlagan. “Sochi” va “Dinamo” jamoalari o‘rtasidagi o‘yinni matnli tarzda kuzatish mumkin.
Uchrashuvning birinchi bo‘limida Moskva jamoasi hujumchisi Denis Makarovning goli evaziga oldinga chiqib oldi. Hozircha “Sochi” jamoasida natijalar qoniqarsiz bo‘lib, murabbiy almashinuvi ehtimoli ortib bormoqda.
Shu sababli, jamoa atrofida turli taxminlar paydo bo‘ldi. Muxlislar ham jamoa kelajagi borasida o‘z fikrlarini bildirmoqda.

Вероятность смены тренера в "Сочи" усиливается
Первое изменение тренера в этом сезоне произошло в команде “Ахмат” в Российской высшей футбольной лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На место Александра Сторожука назначен главный тренер Станислав Черчесов. По мнению известного комментатора Константина Генича, следующее изменение тренера может произойти в клубе “Сочи”.
Константин Генич написал на своей странице в социальной сети: “Что-то мне подсказывает, что это будет последняя игра Морено в чемпионате России”. Он также приложил к посту интервью с футболистом “Сочи” Кириллом Заикой после матча.
В нем футболист отметил: “Самое простое – мы не можем играть в футбол”. Матч между командами “Сочи” и “Динамо” можно будет наблюдать в текстовом формате.
В первом тайме московская команда вышла вперед благодаря голу нападающего Дениса Макарава. Пока результаты команды “Сочи” неудовлетворительные, и вероятность смены тренера продолжает расти.
По этой причине вокруг команды возникло множество предположений. Болельщики также высказывают свои мнения о будущем команды.