Sochnov: “Spartak” himoyasi va intizomi zaifligicha qolmoqda
Sobiq futbolchi Vladimir Sochnov Moskvaning “Spartak” jamoasi mavsum boshidagi muvaffaqiyatsizliklarini jamoaning himoyadagi o‘yini va intizomning yetishmasligi bilan izohladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, bosh murabbiy Stankovich natija yo‘qligini tushunib, o‘zi ham asabiylashmoqda. Jamoada intizom yetarli emas, o‘yin tizimi shakllanmagan.
Sochnovning ta’kidlashicha, Stankovich uchrashuv oldidan aniq ko‘rsatmalar bermaydimi yoki o‘yinlarni tahlil qilmaydimi, degan savollar tug‘iladi. Chunki har bir o‘yinda bir xil xatolar takrorlanmoqda.
Ayniqsa, himoya chizig‘ida jiddiy muammolar mavjud. Sochnov “Spartak” murabbiylar shtabiga himoyani mustahkamlash uchun hujumchilardan birini himoya chizig‘ida sinab ko‘rishni tavsiya etdi.
Unga ko‘ra, jamoaning himoyasi kuchsizligi sababli natijalar kutilganidek chiqmayapti. Joriy mavsum Rossiya chempionatining dastlabki to‘rt uchrashuvida “Spartak” jami sakkizta gol o‘tkazib yubordi.
Jamoa hisobida esa atigi to‘rtta ochko bor. Bu esa “qizil-oq”larning chempionat startida past natija ko‘rsatishiga olib kelmoqda.

Сочнов: “Спартак” защита и дисциплина остаются слабыми
Бывший футболист Владимир Сочнов объяснил неудачи московской команды “Спартак” в начале сезона слабой игрой в защите и недостатком дисциплины. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, главный тренер Станкевич понимает отсутствие результата и сам начинает нервничать. В команде недостаточно дисциплины, игровая система не сформирована.
Сочнов отметил, что возникают вопросы, дает ли Станкевич четкие указания перед матчем или не анализирует игры. Поскольку в каждой игре повторяются одни и те же ошибки.
Особенно серьезные проблемы существуют в защитной линии. Сочнов рекомендовал тренерскому штабу “Спартака” попробовать одного из нападающих в защите для укрепления обороны.
По его мнению, из-за слабости защиты результаты не соответствуют ожиданиям. В текущем сезоне в первых четырех матчах чемпионата России “Спартак” пропустил в общей сложности восемь голов.
У команды всего четыре очка. Это приводит к низким результатам “красно-белых” в начале чемпионата.
Специалисты подчеркивают, что проблемы команды в основном связаны с ошибками в защите и недостатком дисциплины.