Odil Hamrobekov: Bizni hech qachon raqibning darajasi chalg‘itib qo‘ymasligi kerak
Ertaga "JCH-2026" saralashi doirasida O‘zbekiston milliy terma jamoasi Qirg‘iz Respublikasiga qarshi bahs olib boradi. Ushbu o‘yin oldidan O‘zbekiston Milliy terma jamoasi ustozi Timur Kapadze va yarim himoyachimi Odiljon Hamrobekov ishtirok etib, jurnalistlarni qiziqtirgan savollarga javob berdi.
Quyida Hamrobekovning fikrlari bilan tanishib chiqishingiz mumkin:
- Barchaga xayrli kech. Birinchi navbatda Katanetsga minnatdorchlik va sog‘liq tilab qolamiz. O‘yinga keladigan bo‘lsak, uchrashuv darajasini sizlar bizdan yaxshi his qilib turgan bo‘lsangiz kerak. Butun jamoa bo‘lib harakat qilib, oldimizga qo‘yilgan vazimizni bajarishimiz kerak.
Qirg‘iz Respublikasiga qarshi o‘yinda o‘zimizni ustun deb hisoblab maydonga tushishimiz haqida
- Maydonda ism yoki familiya o‘ynamaydi, aksincha futbolchilar harakat qilishi kerak. Albatta, men palonchi yo pistonchiman deb chiqsak, bu bizga muammo tug‘diradi. Shuning uchun, biz Qirg‘izistonni hurmat qilgan holda, maydonga tushamiz. Bizni hech qachon jamoaning darajasi chalg‘itib qo‘ymasligi kerak.
- Futbolchilar orasida Abduqodirning laqabi o‘zgarmadi?
- Albatta, Abduqodirning transferi futbolchilar va yosh avlod uchun ham katta motivatsiya bo‘ldi. Laqabga keladigan bo‘lsak, balki "Siti"da unga laqab qo‘yishgandir, ammo biz hali ham uni ismi bilan chaqiryapmiz (kuladi).

Одила Хамробекова: Нас никогда не должно сбивать с толку уровень соперника
Завтра в рамках отборочного турнира "ЧМ-2026" национальная сборная Узбекистана проведет матч против Кыргызской Республики. Перед этой игрой главный тренер национальной сборной Узбекистана Тимур Кападзе и полузащитник Одилджон Хамробеков ответили на вопросы журналистов.
Ниже вы можете ознакомиться с мнениями Хамробекова:
- Всем добрый вечер. Прежде всего, выражаем благодарность и желаем здоровья Катанецу. Что касается игры, то вы, наверное, лучше нас чувствуете уровень встречи. Мы должны действовать как команда и выполнить поставленную перед нами задачу.
О том, что мы считаем себя фаворитами в игре против Кыргызской Республики
- На поле не играют имя или фамилия, наоборот, игроки должны действовать. Конечно, если мы выйдем с мыслью, что я такой-то или такой-то, это создаст нам проблемы. Поэтому мы выйдем на поле с уважением к Кыргызстану. Нас никогда не должно смущать уровень команды.
- У футболистов прозвище Абдуқодира не изменилось?
- Конечно, трансфер Абдуқодира стал большой мотивацией как для футболистов, так и для молодежи. Что касается прозвища, возможно, в "Сити" ему дали прозвище, но мы все еще зовем его по имени (смеется).