Darvin Nunyes “Al Hilol”da ilk o‘yinida gol urdi
Saudiya Arabistonining “Al Hilol” futbol klubi yangi hujumchisi Darvin Nunyes jamoa safida ilk o‘yinida gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa Shveysariyaning ikkinchi ligasida ishtirok etuvchi “Aarau” klubiga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvida maydonga tushdi va raqibini 6:0 hisobida yirik mag‘lubiyatga uchratdi. Darvin Nunyes ikkinchi bo‘limda zaxiradan maydonga tushib, aniq zarbasi bilan muxlislarni quvontirdi.
“Al Hilol” klubi rasmiy ravishda Darvin Nunyesni “Liverpul”dan sotib olganini e’lon qildi. Transfer qiymati bonuslarni hisobga olgan holda 65 million yevroga baholanmoqda.
Bu kelishuv klub uchun muhim voqea bo‘ldi. O‘tgan mavsumda “Al Hilol” Saudiya Arabistoni chempionatida ikkinchi o‘rinni egallagan edi.
Undan avvalgi mavsumda esa klub mamlakat chempioni bo‘lgan. Uchrashuv protokoliga ko‘ra, “Aarau” va “Al Hilol” o‘rtasidagi o‘yin 6:0 hisobida yakunlandi.
O‘yinda “Al Hilol” tarkibida bir qator futbolchilar maydonga tushdi va zaxira o‘yinchilari ham ishtirok etdi. Mazkur transfer va ilk o‘yin natijalari klub uchun yangi mavsum oldidan yaxshi boshlanish bo‘ldi.

Дарвин Нуньес забил гол в своем первом матче за "Аль Хилол"
Новый нападающий футбольного клуба Саудовской Аравии “Аль Хилаль” Дарвин Нуньес смог забить гол в своем первом матче за команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда сыграла товарищеский матч против клуба “Аарау”, который участвует во втором дивизионе Швейцарии, и одержала крупную победу со счетом 6:0. Дарвин Нуньес вышел на поле во втором тайме и порадовал болельщиков точным ударом.
Клуб “Аль Хилаль” официально объявил о покупке Дарвина Нуньеса у “Ливерпуля”. Стоимость трансфера оценивается в 65 миллионов евро с учетом бонусов.
Это соглашение стало важным событием для клуба. В прошлом сезоне “Аль Хилаль” занял второе место в чемпионате Саудовской Аравии.
В предыдущем сезоне клуб стал чемпионом страны. Согласно протоколу матча, игра между “Аарау” и “Аль Хилаль” завершилась со счетом 6:0.
В матче за “Аль Хилаль” на поле вышло несколько футболистов, также принимали участие запасные игроки. Этот трансфер и результаты первого матча стали хорошим началом для клуба перед новым сезоном.