Roshaning ketishi Lukinga asosiy tarkib yo‘lini ochdi
Moskva CSKA jamoasi himoyachisi Matvey Lukin braziliyalik futbolchi Villian Roshaning klubdan ketgani haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, Roshа faoliyatini “Al Jazira” jamoasida davom ettiradi. Lukinning so‘zlariga ko‘ra, Rosha tajribali himoyachi va yaxshi inson bo‘lib, u o‘ziga ko‘plab foydali maslahatlar bergan.
Shuningdek, Rosha Lukinga omad tilab, hozir uning vaqti yetib kelganini aytgan. Lukin o‘z minnatdorchiligini bildirib o‘tdi.
Joriy mavsum Rossiya oliy ligasida 21 yoshli Matvey Lukin uchta o‘yinda maydonga tushdi va bir marta ogohlantirish oldi. Mavsumning to‘rtinchi turidan so‘ng CSKA sakkiz ochko jamg‘arib, musobaqa jadvalida to‘rtinchi o‘rinni egallab turibdi.
Klub o‘z oldiga yuqori natijalarga erishish vazifasini qo‘ygan va futbolchilar har bir bahsda g‘alaba uchun harakat qilmoqda. Jamoa tarkibidagi o‘zgarishlar, jumladan, Roshaning ketishi, yosh futbolchilarga o‘zini ko‘rsatish uchun imkoniyat yaratmoqda.

Уход Рошана открыл основной путь для Лука
Защитник московского ЦСКА Матвей Лукин высказал свое мнение о том, что бразильский футболист Виллиан Роша покинул клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сообщается, что Роша продолжит свою карьеру в команде "Аль-Джазира". По словам Лукина, Роша является опытным защитником и хорошим человеком, который дал ему много полезных советов.
Также Роша пожелал Лукину удачи и сказал, что сейчас его время пришло. Лукин выразил свою благодарность.
В текущем сезоне в Российской Премьер-Лиге 21-летний Матвей Лукин выходил на поле в трех матчах и получил одно предупреждение. После четвертого тура сезона ЦСКА набрал восемь очков и занимает четвертое место в турнирной таблице.
Клуб поставил перед собой задачу добиться высоких результатов, и футболисты стараются побеждать в каждом матче. Изменения в составе команды, включая уход Роши, создают возможности для молодых футболистов проявить себя.