Kingsli Koman "Al-Nasr"ga 36 million yevroga o‘tmoqda
"Bavariya" futbol klubi hujumchisi Kingsli Koman yaqinda Saudiya Arabistonining "Al-Nasr" jamoasiga o‘tishi kutilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ishonchli manbalar xabar bermoqda. Ma’lumotlarga ko‘ra, tomonlar o‘rtasida kelishuvga erishilgan va bu bitim tasdiqlangan.
Transfer narxi 36 million yevroni tashkil etadi. Shuningdek, 29 yoshli fransiyalik futbolchi "Al-Nasr" klubi bilan 2028 yilgacha mehnat shartnomasi imzolaydi va har mavsum uchun 22 million yevro maosh oladi.
Kingsli Koman 2017 yildan buyon Germaniyaning "Bavariya" jamoasida o‘ynab kelmoqda. Shu vaqt davomida u klub safida jami 339 uchrashuvda maydonga tushdi, 72 ta gol urdi va 71 ta golli uzatmani amalga oshirdi.
Koman klubga ko‘plab muhim o‘yinlarda yordam bergan va o‘zining samarali o‘yini bilan muxlislar e’tiborini qozongan. Hozirgi vaqtda Transfermarkt portali ma’lumotlariga ko‘ra, Komanning bozor qiymati 30 million yevroga teng.
Shu tariqa, yangi transfer nafaqat futbolchining o‘zi, balki jamoalar uchun ham muhim voqea bo‘lib qolmoqda.

Кингсли Коман переходит в "Аль-Наср" за 36 миллионов евро
Нападающий футбольного клуба "Бавария" Кингсли Коман вскоре перейдет в команду "Аль-Наср" из Саудовской Аравии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщают надежные источники. Согласно информации, стороны достигли соглашения, и эта сделка подтверждена.
Цена трансфера составит 36 миллионов евро. Кроме того, 29-летний французский футболист подпишет трудовой контракт с клубом "Аль-Наср" до 2028 года и будет получать зарплату в размере 22 миллионов евро за сезон.
Кингсли Коман выступает за немецкий клуб "Бавария" с 2017 года. За это время он провел в составе клуба 339 матчей, забил 72 гола и сделал 71 голевую передачу.
Коман помог клубу в многочисленных важных матчах и привлек внимание болельщиков своей эффективной игрой. В настоящее время, согласно данным портала Transfermarkt, рыночная стоимость Комана составляет 30 миллионов евро.
Таким образом, новый трансфер остается важным событием не только для самого футболиста, но и для команд.