Vladimir Kuzmichev, “Antalyaspor” markaziy himoyachisi Georgiy Jikiyaning agenti, futbolchining Turkiya chempionatidagi debyuti haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yangi mavsumning birinchi turida “Antalyaspor” o‘z maydonida “Kasimpasha” jamoasini 2:1 hisobida mag‘lub etdi. Uchrashuvdan so‘ng klub rahbariyati va murabbiylar shtabi futbolchiga iliq so‘zlar aytishdi.
Hozircha hammasi yaxshi. Agentning so‘zlariga ko‘ra, Jikiya Turkiyaga moslashib ulgurgan va jamoadagi muhitga tezda ko‘nikkan.
Hozirgi paytda hech qanday muammo yo‘q. Ma’lumot uchun, 31 yoshli Georgiy Jikiya ushbu yil yoz faslida “Antalyaspor” futbolchisiga aylandi.
U Turkiya klubi bilan ikki yillik mehnat shartnomasi imzolagan. Jikiya yangi jamoasida asosiy tarkibdan o‘rin olmoqda va murabbiylarning ishonchini oqlashga harakat qilmoqda.
Klub rahbariyati futbolchining o‘yinidan mamnun va uning kelajakda ham jamoaga foyda keltirishiga ishonmoqda.

Джикия быстро адаптировался в "Антальяспоре", тренеры довольны
Владимир Кузьмичев, агент центрального защитника “Антальяспора” Георгия Джикии, высказал свое мнение о дебюте футболиста в чемпионате Турции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первом туре нового сезона “Антальясор” на своем поле одержал победу над командой “Касымпаша” со счетом 2:1. После матча руководство клуба и тренерский штаб сказали футболисту теплые слова.
Пока все хорошо. По словам агента, Джикия успел адаптироваться в Турции и быстро привык к атмосфере в команде.
В настоящее время нет никаких проблем. Для справки, 31-летний Георгий Джикия стал игроком “Антальяспора” этим летом.
Он подписал двухлетний трудовой контракт с турецким клубом. Джикия занимает место в основном составе своей новой команды и старается оправдать доверие тренеров.