Titov: Spartakni qutqarishga hojat yo‘q
Rossiya terma jamoasi va poytaxtning Spartak klubi sobiq futbolchisi Egor Titov joriy mavsumda “qizil-oq”larni qanday omillar qutqarishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirda Spartak to‘rtta turdan so‘ng Rossiya Premyer-ligasi turnir jadvalida 11-o‘rinni egallab turibdi. Egor Titovning ta’kidlashicha, Spartakni alohida qutqarishga ehtiyoj yo‘q.
Klubda o‘z ishiga mas’ul bo‘lgan insonlar bor. Agar ular klubda yaxshi iz qoldirishni istasalar, keyingi o‘yinda maydonga chiqib, ham jamoadoshlariga, ham o‘zlariga yordam bera olishlari mumkin.
Uning so‘zlariga ko‘ra, har bir futbolchi navbatdagi uchrashuvda mas’uliyatni o‘z zimmasiga olishi zarur. So‘nggi o‘yinda Spartak safarda Lokomotiv klubiga 2:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Shu natijadan so‘ng jamoa turnir jadvalining o‘rtasidan pastroq pog‘onada joylashgan. Keyingi turda Dejan Stankovich boshchiligidagi Spartak o‘z maydonida Sankt-Peterburgning Zenit jamoasiga qarshi bahs olib boradi.
Klub hozirgi holatda o‘z muxlislari oldida o‘zini ko‘rsatishi va mavsumda yuqori natijalarga erishish uchun harakat qilishi lozim.

Титов: Спартаку спасать не нужно
Бывший футболист сборной России и клуба Спартак из столицы Егор Титов высказал мнение о том, какие факторы могут спасти «красно-белых» в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время Спартак занимает 11-е место в турнирной таблице Российской Премьер-лиги после четырех туров. По словам Егора Титова, Спартаку не нужно отдельное спасение.
В клубе есть люди, ответственные за свою работу. Если они хотят оставить хороший след в клубе, то могут выйти на поле в следующем матче и помочь как своим товарищам по команде, так и себе.
По его словам, каждый футболист должен взять на себя ответственность в следующем матче. В последней игре Спартак на выезде проиграл клубу Локомотив со счетом 2:4.
После этого результата команда расположилась ниже середины турнирной таблицы. В следующем туре Спартак под руководством Деяна Станковича будет играть на своем поле против команды Зенит из Санкт-Петербурга.
Клуб в текущем состоянии должен показать себя перед своими болельщиками и стремиться к высоким результатам в сезоне.