Romashchenko: Dinamo muxlislari natijadan norozi
Poytaxtning “Dinamo” jamoasining sobiq futbolchisi Maksim Romashchenko jurnalistlar bilan suhbatda “Dinamo”ning Rossiya oliy ligasidagi yangi mavsumdagi ishtiroki haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, “Dinamo” hozircha kutilgan natijani ko‘rsatayotgani yo‘q. Jamoa birinchi o‘rindan yetti ochko ortda bormoqda.
Romashchenkoga ko‘ra, muxlislar bosh murabbiy Karpin boshchiligidagi jamoadan bundan yaxshiroq natija kutgan edilar. So‘nggi o‘yinda “Dinamo” safarda “Sochi” jamoasiga qarshi bahs olib bordi va bellashuv 1:1 hisobida yakunlandi.
Shu tariqa, Karpin jamoasi to‘rt turdan so‘ng besh ochko jamg‘arib, musobaqa jadvalida to‘qqizinchi o‘rinni egallab turibdi. Kelasi uchrashuvda “Dinamo” poytaxtning yana bir jamoasi – CSKAga qarshi maydonga chiqadi.
Bellashuv yakshanba kuni, 17-avgustda bo‘lib o‘tadi. Jamoa oldida ochkolar farqini qisqartirish va yuqori o‘rinlar uchun kurashni davom ettirish vazifasi turibdi.

Ромашченко: Фанаты Динамо недовольны результатом
Бывший футболист столичного клуба «Динамо» Максим Ромашченко в интервью журналистам высказал свое мнение о выступлении «Динамо» в новом сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, «Динамо» пока не показывает ожидаемых результатов. Команда отстает от первого места на семь очков.
Ромашченко отметил, что болельщики ожидали от команды под руководством главного тренера Карпина лучших результатов. В последнем матче «Динамо» сыграло вничью с командой «Сочи» со счетом 1:1.
Таким образом, команда Карпина после четырех туров набрала пять очков и занимает девятое место в турнирной таблице. В следующем матче «Динамо» встретится с еще одной столичной командой – ЦСКА.
Матч состоится в воскресенье, 17 августа. Перед командой стоит задача сократить разрыв в очках и продолжить борьбу за высокие места.