Alisher Nikimbayev O‘zbekiston - Qirg‘iz Respublikasi uchrashuvi haqida qanday fikr bildirdi?
Bugun O‘zbekiston Milliy terma jamoasi "JCH-2026" saralashi doirasida Qirg‘iz Respublikasi bilan kuch sinashadi. Ushbu bahs oldidan futbol jamoatchiligi, xususan, jurnalist, bloger va futbolchilarning fikrlari bilan tanishib chiqdik.
Quyida taniqli futbol eksperti Alisher Nikimbayevning fikrlarini e’tiboringizga havola qilamiz:
- Assalomu alaykum. O‘zbekiston - Qirg‘iz Respublikasi uchrashuvida taxminiy hisob 2:0 bo‘lsa kerak. Bu taktikani oldindan ham bilganmiz. Kapadze katta o‘zgarishlar qilmaydi, chunki sxemani o‘zgartirishga vaqti yo‘q. Jamoa dushanba kuni mashg‘ulotlarni boshlagan bo‘lsa, atigi 3 kun mashq qilgan, xolos. Shuning uchun Katanetsning eski taktikasi hisoblangan 3 ta markaziy himoyachi bilan o‘ynash ehtimoli yuqori. Lekin biroz bo‘lsa-da o‘zgarish bo‘ladi, biroq avvalgi taktika o‘zgarmaydi. Balki, o‘yin uslubi hujumkorroq bo‘lar.
- Bizning guruhdagi BAA va Eron terma jamoalari o‘rtasidagi bahs haqida ham to‘xtalib o‘tmoqchiman. Biz birinchi navbatda o‘z bellashuvimizda g‘alaba qozonishimiz kerak. Ertaga BAAning qanday o‘ynashiga qarab fikr bildirsa bo‘ladi. Sababi, asosiy bahs bizning uchrashuvimiz. Ammo BAA - Eron uchrashuvining natijasi ham biz uchun juda muhim. Fikrimcha, Eron o‘z uyida muvaffaqiyatga erishadi. Agar ushbu bahslardan keyin 6 ochkolik farq yuzaga kelsa, Jahon chempionatiga juda yaqinlashamiz.

Алишер Никимбаев как прокомментировал встречу Узбекистана и Кыргызской Республики?
Сегодня национальная сборная Узбекистана будет сражаться с Кыргызской Республикой в рамках отборочного турнира к ЧМ-2026. Перед этой игрой мы ознакомились с мнениями футбольного сообщества, в частности, журналистов, блогеров и футболистов.
Ниже представляем вашему вниманию мнения известного футбольного эксперта Алешера Никимбаева:
- Ассалому алейкум. В матче Узбекистан - Кыргызская Республика, вероятный счет, думаю, будет 2:0. Мы знали об этой тактике заранее. Кападзе не будет вносить больших изменений, так как у него нет времени на изменение схемы. Если команда начала тренировки в понедельник, то она тренировалась всего 3 дня. Поэтому вероятность игры с тремя центральными защитниками, что является старой тактикой Катанца, высока. Но будут некоторые изменения, однако старая тактика не изменится. Возможно, стиль игры станет более атакующим.
- Я также хотел бы остановиться на матче между сборными ОАЭ и Ирана в нашей группе. Прежде всего, нам нужно одержать победу в нашем противостоянии. Завтра можно будет высказать мнение о том, как будет играть ОАЭ. Дело в том, что основной матч - это наша встреча. Однако результат матча ОАЭ - Иран также очень важен для нас. На мой взгляд, Иран добьется успеха у себя дома. Если после этих матчей разница в 6 очков возникнет, мы будем очень близки к чемпионату мира.