Cherchesov: Mukofotlar “Zenit” ustidan g‘alabaga oshirilmagan
“Axmat” futbol jamoasining bosh murabbiyi Stanislav Cherchesov o‘z jamoasi futbolchilari “Zenit” ustidan qozonilgan g‘alabadan keyin mukofot pullari haqida savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, futbolchilarga beriladigan mukofotlar har doim oldindan belgilangan miqdorda bo‘ladi va raqib jamoaga bog‘liq emas. Cherchesovning so‘zlariga ko‘ra, bu gal ham mukofotlar ikki barobar oshirilmagan, balki oldindan belgilangan tartibda to‘langan.
U jamoada ortiqcha quvonch yoki hayajon bo‘lmaganini, g‘alabadan so‘ng futbolchilar bir-biriga minnatdorchilik bildirganlarini aytib o‘tdi. Shuningdek, u bu natijani oddiy ish jarayoni deb baholadi.
Eslatib o‘tamiz, Grozniy shahrida o‘tgan uchrashuvda “Axmat” jamoasi “Zenit” ustidan 1:0 hisobida g‘alaba qozondi. Ushbu o‘yin Stanislav Cherchesov uchun “Axmat” klubi bosh murabbiyi sifatida ilk uchrashuv bo‘ldi.
Shuningdek, bu jamoa uchun yangi mavsumda ilk bor ochko to‘plangan uchrashuv hisoblanadi. Mazkur natija “Axmat” jamoasi uchun mavsumni muvaffaqiyatli boshlashda muhim ahamiyatga ega bo‘ldi.

Черчесов: Награды не были вручены за победу над "Зенитом"
Главный тренер футбольной команды «Ахмат» Станислав Черчесов ответил на вопрос о премиальных для своих игроков после победы над «Зенитом». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, премии для футболистов всегда устанавливаются заранее и не зависят от соперника. По словам Черчесова, в этот раз премии также не были увеличены вдвое, а выплачены в соответствии с заранее установленным порядком.
Он отметил, что в команде не было лишней радости или волнения, после победы футболисты поблагодарили друг друга. Также он оценил этот результат как обычный рабочий процесс.
Напомним, что в матче, прошедшем в городе Грозный, команда «Ахмат» одержала победу над «Зенитом» со счетом 1:0. Эта игра стала первой для Станислава Черчесова в качестве главного тренера клуба «Ахмат».
Кроме того, это считается первой игрой, в которой команда набрала очки в новом сезоне. Этот результат имеет важное значение для успешного старта сезона для команды «Ахмат».