Bulykin: Batrakov uchun eng yaxshi yo‘l — Angliya
Moskvaning "Lokomotiv" jamoasining sobiq hujumchisi Dmitriy Bulykin "Lokomotiv" yarim himoyachisi Aleksey Batrakov faoliyatini davom ettirishi mumkin bo‘lgan eng kuchli beshlikdan biror Yevropa chempionatini aytib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassis fikricha, Batrakov uchun Angliya Premer-ligasi eng mos variant hisoblanadi. Bulykinning so‘zlariga ko‘ra, agar Yevropada imkoniyat bo‘lsa, aynan shu yo‘nalishni tanlash maqsadga muvofiq.
Xususan, agar Angliyadan taklif tushsa, albatta, Angliyaga borish lozim. Avvalroq, Lissabonning "Sporting" klubi qish mavsumida Batrakovga qiziqish bildirgani va rossiyalik futbolchi uchun 12 million yevro to‘lashga tayyor ekani haqida xabarlar tarqalgan edi.
Transfermarkt portali ham 20 yoshli futbolchini aynan shuncha qiymatda baholamoqda. Batrakov hozirda "Lokomotiv" safida o‘ynab kelmoqda va uning kelajagi Yevropaning kuchli chempionatlaridan birida davom etishi mumkinligi ta’kidlanmoqda.
Mutaxassislar fikricha, yosh futbolchi uchun Angliya chempionatiga o‘tish katta tajriba va yangi imkoniyatlar eshigini ochadi. Batrakovning keyingi faoliyati futbol jamoatchiligi e’tiborida bo‘lib turibdi.

Булыкин: Лучший путь для Батракова — Англия
Бывший нападающий московского "Локомотива" Дмитрий Булыкин упомянул о каком-либо европейском чемпионате, который может стать для полузащитника "Локомотива" Алексея Батракова сильнейшей пятеркой, в которой он может продолжить свою карьеру. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению эксперта, Английская Премьер-лига является наиболее подходящим вариантом для Батракова. По словам Булыкина, если в Европе появится возможность, именно это направление следует выбрать.
В частности, если поступит предложение из Англии, то, конечно, нужно ехать в Англию. Ранее сообщалось, что лиссабонский клуб "Спортинг" проявил интерес к Батракову и готов заплатить 12 миллионов евро за российского футболиста.
Портал Transfermarkt также оценивает 20-летнего футболиста именно в такую сумму. Батраков в настоящее время выступает за "Локомотив" и подчеркивается, что его будущее может продолжиться в одном из сильнейших чемпионатов Европы.
По мнению экспертов, переход в английский чемпионат откроет для молодого футболиста большие возможности и новый опыт. Следующая карьера Батракова находится под вниманием футбольной общественности.