Donnarumma “PSJ”dan ketadi, yangi shartnoma bo‘lmaydi
Italiya terma jamoasi va Parij klubi darvozaboni Janluiji Donnarumma “PSJ” rahbariyatining u bilan shartnomani uzaytirmaslik qaroridan norozi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U klubning bu qaroridan hafsalasi pir bo‘lgani aytilmoqda. Bundan tashqari, Donnarumma o‘zini “Tottenxem”ga qarshi bo‘lib o‘tadigan UEFA Superkubogi uchrashuvi uchun tarkibga kiritilmagani sababli ham noroziligini bildirgan.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Donnarumma “PSJ”ning yangi shartnoma bo‘yicha kelishuvga erisha olmagani va Lukash Shevalening jamoaga qo‘shilishi ortidan o‘z pozitsiyasini yaqin kunlarda aniq qilib beradi. Bu haqda sport jurnalisti Fabrizio Romano xabar berdi.
Shuningdek, manbaga ko‘ra, Donnarumma jamoani tark etishi aniq bo‘lgan. “PSJ” va “Tottenxem” o‘rtasidagi uchrashuv 13 avgust kuni Udine shahrida bo‘lib o‘tadi.
Parij klubi ayni paytda Chempionlar ligasi so‘nggi g‘olibi hisoblanadi. “Tottenxem” esa o‘tgan mavsumda Yevropa ligasida zafar quchgan.

Доннарумма уходит из "ПСЖ", нового контракта не будет
Вратарь сборной Италии и клуба Париж Джанлуиджи Доннарумма недоволен решением руководства “ПСЖ” не продлевать с ним контракт. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Говорят, что он сильно расстроен этим решением клуба. Кроме того, Доннарумма также выразил недовольство тем, что его не включили в состав на матч за Суперкубок УЕФА против “Тоттенхэма”.
По информации, Доннарумма не смог достичь соглашения о новом контракте с “ПСЖ”, и после прихода Лукаша Шевалена он в ближайшие дни прояснит свою позицию. Об этом сообщил спортивный журналист Фабрицио Романо.
Также, по данным источника, уход Доннаруммы из команды уже очевиден. Матч между “ПСЖ” и “Тоттенхэмом” состоится 13 августа в городе Удине.
Парижский клуб в настоящее время является последним победителем Лиги чемпионов. “Тоттенхэм” же в прошлом сезоне одержал победу в Лиге Европы.