Antonio: Futbolchi klubga emas, o‘ziga sodiq bo‘lishi kerak
Londonning “Vest Hem” jamoasining sobiq hujumchisi Maykl Antonio “Nyukasl” hujumchisi Aleksandr Isakni qo‘llab-quvvatladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumot uchun, shved futbolchisi Aleksandr Isak “Liverpul” bilan muzokaralar boshlagani sababli jamoa mashg‘ulotlaridan chetlashtirilgan edi. Maykl Antonio bu borada o‘z fikrini bildirib, futbolchi klubga emas, muxlislarga sodiq bo‘lishi kerakligini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, futbolchi o‘z hayotini yaxshilash, o‘z ustida ishlash va boshqa klubda erisha olmagan natijalarga erishish uchun harakat qiladi. Shu sababli klubga sodiqlikdan ko‘ra, futbolchining o‘z maqsadlariga intilishi muhimroq.
Antonio shuningdek, hozirgi kunda klublar futbolchilarga tovar sifatida qarayotganini, ular kerak bo‘lmay qolganda esa osonlik bilan tark etishlarini aytib o‘tdi. U o‘zi “Vest Hem” tarkibida o‘n yil faoliyat yuritganini eslatib, bugungi kunda futbolchilarni klubga bo‘lgan sadoqat emas, balki shaxsiy ambitsiya va moddiy manfaatlar ko‘proq harakatga keltirayotganini ta’kidladi.
Antonio futbolchilar qaroriga hurmat bilan qarash lozimligini, har bir futbolchi o‘z kelajagini o‘zi belgilash huquqiga egaligini qo‘shimcha qildi.

Антонио: Футболист должен быть верен не клубу, а себе
Бывший нападающий лондонского "Вест Хэма" Майкл Антонио поддержал нападающего "Ньюкасла" Александра Иссака. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Для справки, шведский футболист Александр Иссак был отстранен от тренировок команды из-за начала переговоров с "Ливерпулем". Майкл Антонио высказал свое мнение по этому поводу, подчеркнув, что футболист должен быть верен не клубу, а болельщикам.
По его словам, футболист стремится улучшить свою жизнь, работать над собой и добиваться результатов, которых не смог достичь в другом клубе. Поэтому стремление игрока к своим целям важнее, чем верность клубу.
Антонио также отметил, что в настоящее время клубы рассматривают футболистов как товар, и когда они становятся ненужными, их легко покидают. Он напомнил, что сам провел десять лет в составе "Вест Хэма", и подчеркнул, что сегодня футболистов больше движут личные амбиции и материальные интересы, чем верность клубу.
Антонио добавил, что необходимо с уважением относиться к решениям футболистов, и каждый игрок имеет право сам определять свое будущее.