Stankovichning asabiyligi Spartak o‘yiniga salbiy ta’sir qilyapti
Moskvaning CSKA jamoasi sobiq futbolchisi va hozirda futbol bo‘yicha mutaxassis Aleksandr Grishin Moskva Spartak jamoasi bosh murabbiyi Dejan Stankovichning o‘yin paytidagi hissiyotlarga boy harakatlari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Grishinning so‘zlariga ko‘ra, Stankovich o‘yin davomida juda ko‘p asabiylashadi va bu holat butun jamoaga ta’sir qiladi. Trenerning asabiyligi futbolchilarga ham o‘tadi, natijada jamoa o‘yinda o‘zini yo‘qotib qo‘yadi.
Futbolchilar murabbiyning ruhiy holatini ko‘rib, o‘z o‘yinlarida ishonchsizlikka yo‘l qo‘yishadi. Bu esa o‘yinning borishiga salbiy ta’sir ko‘rsatadi.
Eslatib o‘tamiz, Rossiya chempionati to‘rtinchi turida Moskva Spartak jamoasi safarda Lokomotiv jamoasiga 2:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Ushbu mag‘lubiyatdan so‘ng Stankovich shogirdlari to‘rt ochko bilan turnir jadvalida 11-o‘rinni egallab turibdi.
Jamoa oldida natijalarni yaxshilash uchun jiddiy ishlar olib borilishi lozim. Mutaxassislar fikricha, murabbiy o‘z hissiyotlarini boshqara olsa, jamoa o‘z o‘yinini topa oladi.

Нервозность Станковича негативно сказывается на игре Спартака
Бывший футболист московского ЦСКА и ныне футбольный специалист Александр Гришин высказал свое мнение о эмоциональных действиях главного тренера московского Спартака Деянa Станковича во время игры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Гришина, Станкович во время игры очень нервничает, и это состояние влияет на всю команду. Нервозность тренера передается игрокам, в результате чего команда теряет себя в игре.
Игроки, видя психоэмоциональное состояние тренера, начинают испытывать неуверенность в своей игре. Это негативно сказывается на ходе матча.
Напомним, что в четвертом туре чемпионата России московский Спартак на выезде проиграл команде Локомотив со счетом 2:4. После этого поражения подопечные Станковича занимают 11-е место в турнирной таблице с четырьмя очками.
Команде необходимо серьезно поработать над улучшением результатов. По мнению специалистов, если тренер сможет контролировать свои эмоции, команда найдет свою игру.