Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Vladislav Radimov yaqinda Sтанislav Черчесовning "Aхмат" jamoasi bosh murabbiyi lavozimiga tayinlangani haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Radimovning ta’kidlashicha, "Aхмат" jamoasi yaxshi natijalarga erisha oladi. Unga ko‘ra, "Aхмат" tarkibida kuchli futbolchilar jamlangan va Черчесовning bosh murabbiy sifatida kelishi jamoa uchun yaxshi natija kafolati bo‘ladi.
Radimovning fikriga ko‘ra, "Aхмат" joriy mavsumda hattoki kuchli sakkizlikka kirishi mumkin. Mutaxassisning fikricha, "Spartak" klubi rahbariyati Черчесов bilan shartnoma tuzishda kechikdi.
Uning aytishicha, poytaxt jamoasi Черчесов o‘rniga boshqa murabbiy, Dejan Stankovichni tanlagan bo‘lsa-da, aslida Черчесов bu lavozimga munosib nomzod edi. Ma’lumot uchun, "Aхмат" jamoasi Rossiya chempionati to‘rtinchi turida "Zenit" ustidan 1:0 hisobida g‘alaba qozondi.
Ushbu natijadan so‘ng, Grozniy jamoasi musobaqa jadvalida 12-o‘ringa ko‘tarildi. Bu g‘alaba jamoaning mavsumdagi birinchi yutug‘i bo‘ldi.

Радимов: Черчесов принесет "Ахмату" хороший результат
Бывший футболист сборной России Владислав Радимов недавно высказал свое мнение о назначении Станислава Черчесова главным тренером команды "Ахмат". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Радимова, команда "Ахмат" сможет добиться хороших результатов. Он отметил, что в составе "Ахмата" собраны сильные футболисты, и приход Черчесова на пост главного тренера станет гарантией хороших результатов для команды.
По мнению Радимова, "Ахмат" в текущем сезоне может даже войти в сильнейшую восьмерку. Эксперт считает, что руководство клуба "Спартак" задержалось с подписанием контракта с Черчесовым.
Он отметил, что хотя столичная команда выбрала другого тренера, Деяна Станковича, на самом деле Черчесов был достойным кандидатом на эту должность. Для справки, команда "Ахмат" одержала победу над "Зенитом" со счетом 1:0 в четвертом туре чемпионата России.
После этого результата грозненская команда поднялась на 12-е место в турнирной таблице. Эта победа стала первой для команды в сезоне.