Chelsi Donnarumma transferiga qiziqish bildirgani yo‘q
PSJ jamoasining darvozaboni Janluiji Donnarumma Londonning Chelsi klubi uchun qiziqarli emas. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq ayrim manbalarda Chelsi va Manchester Yunayted klublari Donnarummani transfer qilish masalasida PSJ bilan bog‘langanligi haqida xabarlar tarqalgan edi. Biroq jurnalist Ben Jeykobsning so‘zlariga ko‘ra, hozirda Chelsi va Donnarumma o‘rtasida hech qanday aloqalar mavjud emas.
Ma’lum qilinishicha, London klubi darvozabon bilan muzokaralarni boshlamagan va hech qanday rasmiy takliflar bo‘lmagan. Bundan tashqari, Donnarumma PSJning Yevropa Superkubogi doirasida Tottenxemga qarshi o‘tkaziladigan uchrashuv uchun tarkibga kiritilmagan.
Ushbu o‘yin 13-avgust kuni bo‘lib o‘tadi va boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan soat 22:00 ga belgilangan. Shu tarzda, Donnarummaning kelajagi hozircha mavhumligicha qolmoqda.
Uning qaysi klubda faoliyatini davom ettirishi borasida aniq ma’lumot yo‘q. PSJ esa ushbu muhim o‘yinda darvozani boshqa futbolchiga ishonib topshiradi.

Челси не проявил интереса к трансферу Доннаруммы
Вратарь ПСЖ Джанлуиджи Доннарумма не интересен лондонскому клубу Челси. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее в некоторых источниках появлялись сообщения о том, что клубы Челси и Манчестер Юнайтед связывались с ПСЖ по поводу трансфера Доннаруммы. Однако, по словам журналиста Бена Джейкобса, в настоящее время между Челси и Доннаруммой нет никаких связей.
Сообщается, что лондонский клуб не начинал переговоры с вратарем и не было никаких официальных предложений. Кроме того, Доннарумма не был включен в состав ПСЖ на матч против Тоттенхэма в рамках Европейского Суперкубка.
Эта игра состоится 13 августа, и время начала назначено на 22:00 по московскому времени. Таким образом, будущее Доннаруммы пока остается неопределенным.
Нет точной информации о том, в каком клубе он продолжит свою карьеру. ПСЖ же доверит ворота другому футболисту в этом важном матче.