Batrakovning “Marsel”ga o‘tishi haqidagi xabarlar rad etildi
Vladimir Kuzmichev, “Lokomotiv” jamoasining hujumkor yarim himoyachisi Aleksey Batrakovning agenti, futbolchining “Marsel” klubiga o‘tishi amalga oshmagani yuzasidan o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq, “Lokomotiv” 20 yoshli yarim himoyachini “Marsel” klubiga sotishdan bosh tortgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Agentning so‘zlariga ko‘ra, bu mish-mishlardan boshqa narsa emas.
Agar shunday taklif bo‘lganida, bu haqda albatta agentga xabar berilgan bo‘lardi. Kuzmichevning ta’kidlashicha, Batrakovning joriy mavsumdagi shartnomasi himoyalangan.
Shu bilan birga, agar “Lokomotiv” klubiga qiziqarli taklif tushsa, muzokaralar o‘tkazish imkoniyati har doim mavjud. Eslatib o‘tamiz, Aleksey Batrakov Rossiya Premyer-ligasining joriy mavsumida to‘rtta o‘yinda maydonga tushib, oltita gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Shu tariqa, u klubning asosiy futbolchilaridan biri sifatida o‘zini namoyon qilmoqda. Hozircha futbolchining boshqa klubga o‘tishi masalasi ochiq qolmoqda.

Сообщения о переходе Батракова в "Марсель" были опровергнуты
Владимир Кузьмичев, агент полузащитника «Локомотива» Алексея Батракова, высказал свое мнение о том, что переход футболиста в клуб «Марсель» не состоялся. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее появились сообщения о том, что «Локомотив» отказался продавать 20-летнего полузащитника в клуб «Марсель». По словам агента, это всего лишь слухи.
Если бы такое предложение действительно поступило, агенту обязательно сообщили бы об этом. Кузьмичев подчеркивает, что контракт Батракова на текущий сезон защищен.
В то же время, если поступит интересное предложение для клуба «Локомотив», возможность провести переговоры всегда существует. Напомним, Алексей Батраков в текущем сезоне Российской Премьер-Лиги сыграл в четырех матчах и успел забить шесть голов.
Таким образом, он проявляет себя как один из ключевых игроков клуба. Пока вопрос о переходе футболиста в другой клуб остается открытым.