Dmitriev: Samara jamoasidagi tajribamdan mamnunman
Spartak hujumchisi Igor Dmitriev o‘zining “Krylya Sovetov” jamoasidagi o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Eslatib o‘tamiz, 21 yoshli futbolchi o‘tgan mavsumni Samarada ijarada o‘tkazgan edi. Dmitrievning aytishicha, u Spartak jamoasiga o‘tganidan so‘ng darhol ijaraga borish to‘g‘risida qaror qabul qilgan, chunki unga o‘yin amaliyoti va tajriba orttirish muhim bo‘lgan.
Futbolchi o‘zining ijarada o‘ynagan davridan mamnunligini ta’kidladi. U bir yil davomida kuchli murabbiy boshchiligidagi yaxshi jamoada to‘p surganini, bu esa o‘ziga bo‘lgan ishonchini yanada oshirganini qayd etdi.
Dmitriev “Krylya Sovetov” tarkibida o‘ynashdan zavqlanganini, jamoa murabbiy Osinkin boshchiligida hujumkor futbol namoyish etganini aytdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Samara jamoasida o‘tgan vaqt uning futbolchi sifatida rivojlanishiga yordam bergan.
Dmitriev o‘tgan mavsumda “Krylya Sovetov” tarkibida jami 27 ta uchrashuvda maydonga tushib, uchta gol urgan va ikki bor golli uzatma muallifi bo‘lgan. U jamoada o‘ynagan vaqtini yuqori baholab, bunday tajriba kelajak faoliyati uchun muhim ahamiyat kasb etishini ta’kidladi.

Дмитриев: Я доволен своим опытом в команде Самары
Нападающий Спартака Игорь Дмитриев высказал свое мнение о своей игре в команде "Крылья Советов". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Напомним, что 21-летний футболист провел прошлый сезон в аренде в Самаре. По словам Дмитриева, он сразу после перехода в команду Спартак принял решение об аренде, так как ему было важно получить игровую практику и опыт.
Футболист отметил, что доволен своим временем, проведенным в аренде. Он подчеркнул, что играл в хорошей команде под руководством сильного тренера, что еще больше повысило его уверенность в себе.
Дмитриев сказал, что наслаждался игрой в составе "Крыльев Советов", команда под руководством тренера Осинки демонстрировала атакующий футбол. По его словам, время, проведенное в команде Самары, помогло ему развиваться как футболисту.
В прошлом сезоне Дмитриев сыграл в составе "Крыльев Советов" в 27 матчах, забил три гола и сделал два голевых паса. Он высоко оценил время, проведенное в команде, подчеркнув, что такой опыт имеет важное значение для его будущей карьеры.