Tukmanov: Rossiya uchun Peru va Chili muhim sinov bo‘ladi
Moskvaning “Torpedo” klubi sobiq prezidenti, shuningdek, Rossiya futbol ittifoqida ishlagan Aleksandr Tukmanov noyabr oyida o‘tkaziladigan o‘rtoqlik uchrashuvlari yuzasidan o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
12 noyabr kuni Valeriy Karpin boshchiligidagi Rossiya terma jamoasi dunyo reytingida 42-o‘rinda turgan Peru terma jamoasi bilan bahs olib boradi. Uch kundan so‘ng esa, ularga 57-o‘rinda qayd etilgan Chili terma jamoasi raqiblik qiladi.
Aleksandr Tukmanovning so‘zlariga ko‘ra, bu safargi raqiblar kuchli va jiddiy hisoblanadi. U o‘rtoqlik uchrashuvlari avvalgidek oson kechmasligini ta’kidladi.
Chunki Peru va Chili terma jamoalarida ko‘plab futbolchilar Yevropa klublarida to‘p surishadi. Bu esa, o‘yinlarning yuqori saviyada o‘tishini anglatadi.
Ma’lumot uchun, Rossiya terma jamoasi Peru bilan bungacha hech qachon maydonda to‘qnash kelmagan. Chili terma jamoasi bilan esa, faqat bir marta – 2017 yilda o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazilgan.
O‘sha bahs 1:1 hisobida yakunlangan. Ushbu o‘yinlar Rossiya terma jamoasi uchun muhim sinov bo‘lishi kutilmoqda.

Тукманов: Россия для Перу и Чили будет важным испытанием
Бывший президент московского клуба "Торпедо", а также работавший в Российском футбольном союзе Александр Тукманов высказал свое мнение о товарищеских матчах, которые пройдут в ноябре. Об этом сообщает Euro-football.ru.
12 ноября сборная России под руководством Валерия Карпина сыграет с командой Перу, которая занимает 42-е место в мировом рейтинге. Через три дня им будет противостоять сборная Чили, занимающая 57-е место.
По словам Александра Тукманова, соперники в этот раз сильные и серьезные. Он подчеркнул, что товарищеские матчи не будут легкими, как раньше.
Поскольку в сборных Перу и Чили много футболистов, играющих в европейских клубах. Это означает, что игры пройдут на высоком уровне.
Для справки, сборная России никогда ранее не встречалась с Перу на поле. С Чили же они сыграли только один раз – в 2017 году в товарищеском матче.
Тот матч завершился со счетом 1:1. Ожидается, что эти игры станут важным испытанием для сборной России.